MÜFTÜ ÇAKMAKÇI YENİ ATANAN İMAM HATİPLERİ TEBRİK ETTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı, Rize İl Müftülüğüne bağlı Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Kur'an kurslarından mezun olup Diyanet’te yeni görev alan hafız İmam Hatipler, bir kısım İrşad Vakfı Yönetim kurulu üyeleri, İrşad Vakfı Müdürü ve İrşad Vakfında kendilerini yetiştiren İmam Hatiplerle birlikte, Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI’yı makamında ziyaret ettiler.

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI YENİ ATANAN İMAM HATİPLERİ TEBRİK ETTİ

Haber ve Fotoğraflar: Bayram Ali Kavalcı

Türkiye’nin değişik illerinde göreve başlayacak olan, Çiçeği burnunda yeni İmam Hatipler, İrşad Vakfı ve hafızlar olarak eğitimleri boyunca kendilerine sağlamış olduğu her türlü maddi ve manevi desteklerinden dolayı, Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI’ya çiçek taktim ederek teşekkür ve şükranlarını sundular.

Ziyarette konuşan Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI; “ Hafiz yetiştirme noktasında şehrimizin önemli eğitim kurumlarından olan, Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Kur’an kurslarından mezun olup, Diyanette görev alan yeni İmam Hatipler ve bir kısım meslektaşımız İrşad Vakfı eğitimcileri olarak şahsıma yapmış olduğunuz bu nazik ziyaretinize dualarımla teşekkür ediyorum. Yaklaşan mübarek ramazan ayı ile birlikte ülkemizin değişik illerinde hafız olarak elde etmiş olduğunuz başarılarınız sonucu genç yaşta İmam Hatip olarak göreve başlamanızdan dolayı manevi olarak bir hayli sevinç duydum. Çiçeği burnunda imam hatiplerimiz olarak, pandemi şart ve zorluklarına rağmen her biriniz büyük bir özveriyle gayretle çalıştınız. Yine her birinizi fedakârca yetiştiren Zavendikli Mustafa Hoca Kur-an kursumuz eğitimcilerine, İrşad Vakfı yöneticilerine ve Mütevelli heyetine, ailelerinizi ve her birinizi tebrik ediyorum. Allah hayırlı ve mübarek eylesin. ”dedi.

Yeni İmam Hatiplere mesleklerinin önemiyle ilgili özet bilgi veren, İl Müftüsü ÇAKMAKÇI; “ Din görevlisi deyince akla, genellikle ilkönce cami hizmeti veren İmam ve müezzinler gelmektedir. Bununla birlikte Müftü, Vaiz ve diğer Diyanet İşleri Başkanlığımızın mensupları da Din görevlisi olarak zikredilir. Lügatimiz da, İmam hatip, önder, reis, numune, işaret, misal ve rehber manalarına gelmektedir. Camide cemaate 5 vakit namaz kıldıran her hal ve hareketi ile toplum içerisinde en hassas ve örnek olması gereken kişidir imam hatip görevlisidir. O nedenle bu kadar kutsal bir görevi üstlenmeniz ve resmi olarak göreve başlamanızla omuzlarınızda ne kadar uhrevi ve kıymetli bir görev sorumluluğunun olduğu bilinci ve şuuru ile her daim milletimizin duasını alan hayırlı hizmetler vereceksiniz. Allah her birinizi muvaffak ve muzaffer eylesin. Ülkemize, Diyanet camiamıza, ailelerinize ve her birinize hayırlı ve uğurlu olsun.” diyerek kendisine, çiçek sunan yeni İmam Hatipler ve İrşad Vakfı yönetici ve eğitimcilerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında hazırlanan Peygamber efendimiz hayatını anlatan kitabı hediye etti. İrşad Vakfı Müdürü, Kale Camii İmama Hatibi Kadir Kara’da, İl Müftüsü Çakmakçı’ya, İrşad Vakfı tarafından yeni bastırılan, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Mustafa Okur tarafından hazırlanan, Zavendikli Mustafa Yıldız hoca efendinin Hayatını ve Sohbetlerini anlatan iki ayrı kitabı hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER