KAYIP DENİZCİNİN CESEDİ 4 GÜN SONRA BULUNDU

Güven’in cenaze namazında Gözyaşı sel oldu

KAYIP DENİZCİNİN CESEDİ 4 GÜN SONRA BULUNDU

Hayati Akbaş

ARHAVİ- Artvin'in Arhavi ilçesinde kayıkla açıldığı denizde kaybolan İrfan Güven'in (67), 4 gün sonra cansız bedeni İlçe’nin Doğu kent sitesi sahilinde bulundu.

İlçede cumartesi günü öğle saatlerinde kayığıyla denize açılan İrfan Güven'in, kayığının boş olduğunu fark eden balıkçı arkadaşları durumu, Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Palamut avı sırasında denize düştüğü öne sürülen Güven için bölgeye gelen Sahil Güvenlik ekiplerince arama çalışması başlatıldı. Helikopter destekli gün boyu süren arama çalışmalarında, kayıp balıkçıya ait bir ize ulaşılamadı. Kayıp balıkçının bulunması için konsolosluk aracılığıyla durumunun iletildiği Gürcistan karasularında da Batum Sahil Güvenlik ekipleri tarafından arama çalışması başlattı.

Kayıp balıkçının cansız bedeni ekiplerce bu sabah saatlerinde Arhavi ilçesi Doğu kent sahilinde bulundu. Denize düşerek hayatını kaybettiği düşünülen Güven'in cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kayıp denizinin cenazesi Merkez Camiinde kılınan ikindi namazı sonrası Kavak köyünde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER