HAYIR SEVERLER TARAFINDAN CAMİ YAPILDI

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla Borçka ilçesine bağlı Aydınlar mahallesinde inşa edilen Cami hizmete açıldı.

HAYIR SEVERLER TARAFINDAN CAMİ YAPILDI

Hayati Akbaş

BORÇKA- Hayırsever vatandaşların katkılarıyla Borçka ilçesine bağlı Aydınlar mahallesinde inşa edilen Cami hizmete açıldı.

Düzenlenen açılışta konuşan Vali Yılmaz Doruk, Caminin şehire hayırlı olmasını diledi.

Camii inşasında katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür eden Doruk, konuşmasına şöyle devam etti: “Mimarından işçisine bu güzel eserin ortaya çıkmasında emek veren tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Peygamber efendimiz (S.A.V.) bir hadisi şeriflerinde: “Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah-u Teâlâ’nın da ona cennette bir ev inşa edeceğini” müjdeliyor. Mescitlere sahip çıkmamız, onları imar ve ihya etmemiz önemli. Bunun yolu da camilerimizi ibadet ve ilimle birlikte hayatımızın merkezi haline getirmekten geçiyor. Cami, dayanışmanın kardeşliğin mekânıdır. Hiçbir ayrım yapmadan yaradılanı yaratandan ötürü sevdiğimiz evrensel kardeşliğimiz evvela camilerde vücut bulur. Bir millet bütün renkleriyle kardeş olduğunun bilincine camilerde varır. Bunun için cemaati olmayan her cami ne kadar görkemli olursa olsun yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahsun kalır. Gençlerimiz başta olmak üzere bölge insanının Yusuf Yüksel Camini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle bugün açılışını yapacağımız camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Dualarla açılışı yapılan camide bir süre incelemelerde bulunan Vali Doruk, İl Müftüsü Hasan Güneş’ten bildi aldı.

Açılış törenine Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Müftüsü Hasan Güneş, Hayırsever Yusuf Yüksel, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER