GENÇLERLE KIBLEDAĞI İFTAR VE TERAVİH PROGRAMI

Pazar’lı gençler için “ Kıbledağı iftar ve Teravih Programı” düzenlendi. Pazar Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa; Pazar Fen Lisesinden öğrenciler ile Gençlik Koordinatörü Cemal Taşcı , Merkez Sahil Camii İmam hatibi Mehmet Kazdal ve Merkez Hatuniye camii İmam Hatibi H.İbrahim Karaosman katıldı.

GENÇLERLE KIBLEDAĞI İFTAR VE TERAVİH PROGRAMI

İlçe Müftülüğü önünde Müftü Recep Şahan tarafından uğurlanan gençler Güneysu’da ilçe Müftüsü Hasan Faruk Satıcı tarafından karşılandıktan sonra öğretmenevinde iftar yemeği yediler. Daha sonra 1130 rakımlı Kıbledağına çıkan gençler teravih namazını Kıbledağı camiinde kıldılar. Kılınan teravih namazının ardından ilçe müftüsü H.Faruk Satıcı gençlere “islamda gençlere verilen önem” konusunda bir konuşma yaptı.

Kıbledağı iftar ve Teravih Programı gençlerle çay sohbetin ardından sona erdi.

Pazar Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Cemal Taşcı programla alakalı yaptığı değerlendirmede şunları belirtti:

"Pazar Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak gençlere dokunuşlarımız devam ediyor. Bugün de gençlerle ilimizin meşhur mekanlarından Kıbledağı’na çıktık. İftarımızı Güneysu Öğretmenevinde yaptık.Teravihi Kıbledağı camiinde kıldık. Bu programın icrasında bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER