TÜRKİYE’NİN EN İYİ 4. TAKIMI OLDU

Rize Belediyespor U15 futbol takımı göstermiş olduğu mücadele sonrasında Türkiye finallerine katılarak en iyi 4. takım olmayı elde etti.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 4. TAKIMI OLDU

Mücadelesine Rize U15 liginde başlayan takım hiç gol yemeden namağlup olarak ilk turnuvasını tamamlamıştı. Takım, ardından oynan play-off maçlarında da gol yemeden il şampiyonluğuna erişmişti.

İl şampiyonasının ardından Türkiye Şampiyonası 1. kademe maçları için Artvin’e giden Rize Belediyespor, burada da üstün başarı göstererek ikinci kademe maçları için Tokat’a gitmeye hak kazanmıştı.

Tokat’ta yapılan ikinci kademe maçlarında başarısını sürdüren Rize Belediyespor, Türkiye final maçlarının yapılacağı Çorum’a gitmeye hak kazandı.

İstikrarlı duruşuyla futbol gözlemcilerinin dikkatini üzerine çeken Rize Belediyespor, Çorum’da yapılan finallerde Antalya, İstanbul ve Diyarbakır’ı temsil eden takımlarla mücadele etti.

Burada gösterdiği performansla Türkiye’nin en iyi 4 takımı arasına girmeye hak kazanan Rize Belediyespor, özellikle final müsabakalarını izlemeye gelen futbol gözlemcilerinden tam not almayı başardı.

Türkiye finalleri sonrasında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret ederek takımın son durumu hakkında bilgiler veren Rize Belediyespor Genel Kaptanı Aziz Topal, oyuncular ve teknik heyet adına Başkan Kasap’a kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Rize Belediyespor Takım Hocası Samet Papaker, antrenörler Cengiz Uçak, Abdulkadir Çelik, Ahmet Tamrak ve Tekin Uzman, genç futbolcular Emirhan Demircan. Burak Kalkan, Ercüment Azak, Enes Havuz, İsmail Engin Tüfekçi, Ömer Faruk Albayrak, Murat Delihasan, Emirhan Akgül, Fehmi Eren Çakmakçı, Beytullah Yanbay, Bedirhan Mafratoğlu, Hamza Birinci, Şaban Can Demirci, Recep Yanbay, Sefa Koto, Soner Özdemir, Kubilay Sarı ve Muhammet Papaker, Rize Belediye Başkanı Kasap’ın desteği ile birlikte başarının mimarları oldular.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER