TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021-2022 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Genç Erkek ve Genç Kız Futbol Türkiye Final müsabakaları sonucunda Türkiye şampiyonları belli oldu.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Haber: Bayram Ali Kavalcı

16 Okul takımı ve 352 sporcunun katılımı ile Rize’de gerçekleştirilen final müsabakalarında kendi gruplarında başarılı olan okul takımları finalist olmak için birbiriyle yarıştı.

Genç Kızlar kategorisi karşılaşmaları sonucunda finale kalan Diyarbakır Spor Lisesi ve Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi müsabakasında kıyasıya mücadelenin sonunda şampiyon Samsun ekibi oldu.

Genç Erkekler kategorisinde ise Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi birinci olurken, ikinci Sakarya Spor Lisesi oldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini Okul Sporları Daire Başkanı Osman Gümüş, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Okul Sporları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Samet Atilla ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet müdürleri tarafından takdim edildi. Final maçları sonunda açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, “Maçlar oldukça heyecanlıydı, birinci olan takımları kutluyorum. Okul Sporları ile gençlerimizin sporun bir parçası olmasından dolayı gururluyuz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Sporu gençlerimizle buluşturmaya davam edeceğiz. Turnuvaya katılan tüm sporculara, Antrenörlere, hakemlerimize ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER