RİZE’DE “HAYDİ UŞAKLAR SAHAYA” TURNUVASINA GÖRKEMLİ TÖREN

Rize ASKF Başkanlığı tarafından Haziran ayında düzenlenen “ Haydi Uşaklar Sahaya” futbol turnuvası tamamlanarak, turnuvaya katılan kulüp ve sporculara katılım belgesi ve kupaları, Gençlik ve Spor eski Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK’ın katılımıyla görkemli bir törenle taktim edildi.

RİZE’DE “HAYDİ UŞAKLAR SAHAYA” TURNUVASINA GÖRKEMLİ TÖREN

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rize Şenol Birol Spor kompleksinde düzenlenen törene, Gençlik ve Spor eski Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Çaykur Rizespor Kulübe Başkanı İbrahim Turgut, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak’ın Danışmanı Hamza Kahramantürk, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Rize ASKF Başkanı Ali Çelik, çok sayıda Teknik adamları, Spor Kulüplerinin Yöneticileri, yüzlerce sporcu, Antrenörler ve Rize’de görev yapan spor otoriteleri, sporcu aileleriyle birlikte, yaz sporlarına katılan çocuklar katıldı.

Rize ASKF Başkanı Ali Çelik tören öncesinde yaptığı konuşmada “ Pandemi nedeniyle etkinliklerimize tüm il genelinde olduğu gibi bizlerde mecburiyetten iki yıl ara vermiştik. Pandemi sonrasında ilk etkinliğimiz ve bu etkinliklerimize devam edeceğiz. 11-12 Yaş futbol turnuvamıza 33 takım, 600 e yakın sporcu katıldı, toplamda 94 karşılaşma oynandı ve bu turnuvada çocuklarımızı geleceğe hazırladık, bu tür etkinliklerimiz devam edecek, çocuklarımızın mücadelelerini tribünleri doldurarak aileleri de izledi, 11-12 Yaş gurubu çocuklarımız turnuvada hem spor kabiliyetlerini ortaya koydular. Hem de hep birlikte eğelenerek, yeni arkadaşlar edinerek kıyasıya bir mücadelede içeresinde turnuvayı tamamladılar. Bu tesisleri bizlere kazandıranlara teşekkür ederiz, ilimiz genelinde çok sayıda tesis yapıldı ve artık çocuklarımız tesis eksikliği çekmemekte, bu tür turnuvalarla çocuklarımız daha çok tecrübe kazanacak” dedi.

Turnuva töreninde konuşan, Gençlik ve Spor Eski bakanı, Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK, ”Türkiye’nin her ilde yeni spor tesisleri kazandırdık” dedi.

Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmada” 11-12 Yaş gurubu çocuklarımız okul sonrası spora yöneldiler, yorgunluklarını spor ile atıyorlar. İlimizde her ilçemizde mutlaka spor tesislerimiz, salonlarımız bulunmakta, Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi ile ülkemiz genelinde çok sayıda spor tesisi yapıldı. Bu tesislerin ismi yakın bir tarihte kaybettiğimiz büyük sporcu Şenol Birol ismini taşımakta, Milli formayı da giyen ünlü sporcumuzu örnek alarak sizlerin de başarılı olmasını bekliyorum” dedi.

Rize ASKF tarafından düzenlenen futbol turnuvası sonunda her kulübe birer kupa ve katılan sporculara katılım belgesi verildi. Ayrıca sağ kolu engelli olan genç yetenekli sporcuya, Gençlik ve Spor Bakan eski Bakanı ve Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak tarafından katılım belgesi ve şilt verildi, programın sonunda topluca fotoğraflar çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER