RİZE "ESPOR EĞİTİM PROJESİ’NE" BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasındaki genç istihdamına katkı protokolü kapsamında, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Gençler de Espor okuryazarlık bilincinin oluşturulması ve ileri espor eğitimlerinin verildiği, Koç, Antrenör ve Yayıncı eğitimlerini de kapsayan eğitim ve istihdam programı, Rize’de hayata geçiriliyor.

RİZE "ESPOR EĞİTİM PROJESİ’NE" BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Esporun kapsamı ve dijital oyunlar hakkında gençlerin bilgilendirilmesi, uygulama alanları ve kariyer imkanları sunulması, yetenek tespiti, profesyoneller yetiştirilmesi, ebeveynlere yönelik espor ile ilgilenen çocukların güvenlik ve sağlığı için bilinçlendirmeler yapılması hedeflenmekte olan program Rize’de hayata geçirilecek.

13-22 yaş arasında ki tüm gençlerin ve ailelerin başvuruda bulunabileceğini dile getiren Rize Gençlik ve Spor il Müdürü Gürhan Yıldız “ Espor alanında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için harika bir proje onları beklemektedir. Tamamen ücretsiz olan bu projede profesyonel oyuncu, yayıncı(caster), profesyonel koç olma fırsatlarının bulunduğu bu proje ile gençlerin önü açılmıştır. Gençlerimize Espor alanında uzman akademisyenler, girişimciler, profesyoneller ve koçlar tarafından eğitimler verilecektir. Temel espor eğitimleri çevrim içi olarak "Google Meet" uygulaması üzerinden, profesyonel espor, koçluk ve yayıncılık dersleri ise Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecektir “ dedi. Son başvuru tarihi: 26 MART 2023 Başvuru adresi: rize.esporegitimi.com Yeteneğin olduğunu düşünüyorsan bekleme, hemen kaydol! Kontenjanlar dolmadan yerini al! …

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2023, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER