OFFROAD OYUNLARI NEFES KESTİ

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen oyunlar bugün (7 Kasım Pazar) Çevreli köyünde hazırlanan parkurda gerçekleşti. Oyunlara, Erzurum, Iğdır, Rize’nin yanı sıra Gürcistan’dan da ekipler katıldı.

OFFROAD OYUNLARI NEFES KESTİ

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen oyunlar bugün (7 Kasım Pazar) Çevreli köyünde hazırlanan parkurda gerçekleşti. Oyunlara, Erzurum, Iğdır, Rize’nin yanı sıra Gürcistan’dan da ekipler katıldı.

Yusufeli Belediyesi ile Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Çevreli köyünde düzenlenen yarışlara Artvin ve Türkiye'nin değişik illerinin yanı sıra Gürcistan'dan 52 ekip katıldı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 olarak adlandırılan kategorilerinde düzenlenen yarışlarda, ekipler özel olarak hazırlanmış araçlarıyla dereceye girmek için zorlu parkurda zamanla yarıştılar. Yaklaşık 1,5 km uzunluğunda olan parkurda en iyi dereceyi hatasız olarak elde eden ekipler kategorilerine göre 6. Yusufeli Offroad oyunlarında derece elde ettiler.

Yarışlarda elde edilen derecelere göre oluşan sıralama şu şekilde ortaya çıktı;

S1 kategorisinde;

1. Abdi Tatarhan ve Özgür Hekimoğlu

2. Caner Çiftçi – Kani Kanbak

3. Emre Özsoy - Batuhan Tüfekçi

3. Mehmet Yenigün – İlker Çetinkaya

S2 kategorisinde;

1. Fatih Ardıç - Mustafa Gürsöy

2. Lokman Topataş – Adem Şentürk

3. Şafak Hastürk – Sinan Özkazanç

S3 kategorisinde;

1. Emrah Kavaz - Tolga Şatır

2. İsmail Sinir – Çiğdem Sinir

3. Talha Taşkın – Volkan Beyaz

S4 kategorisinde;

1.Cengiz Sarı – 2-Serkan Kartal

1.Zivadi Divalisvili – 2.Tarhike Bardavelide Kutaisi

1. Vural Yılmaz – Doğan Öztürk

Hakem heyeti tarafından yarışmada özel ödüller dağıtıldı.

En Çılgın Bayan Pilot Çiğdem Sinir

En Çılgın Pilot Zafer Yılmaz Şahin

En Çılgın CoPilot Halim Bayrak

Kategorilerinde dereceye giren ekiplere para ödülünün yanı sıra madalya ve kupaları verildi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirme;” Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF tarafından düzenlenen 6. Yusufeli Offroad oyunlarımız kazasız bir şekilde tamamlandı. Dün gece ilçemize misafir olarak gelen yarışçılarımızın kamplarını ziyaret etmiştik. Bugün de tüm gün yarışları takip ettik. Kıyasıya mücadeleler ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Organizasyona emek harcayan YUMDOFF ailesine, Belediye çalışanlarımıza, bu parkuru bizlere tahsis eden Orman Bölge Müdürlüğümüze ve parkurun şekil almasında destekleri olan Yusufeli Barajı yüklenici firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah Yusufeli yerleşim yerinde de bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.

Yarışları, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ile çok sayıda yarış tutkunu izledi.

Fotoğraflar: Yusufeli Belediye Basın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER