KARATECİLER BURSA’DAN MADALYALARLA DÖNDÜLER

Hopa’lı Karateciler Bursa’da düzenlenen Türkiye Kyokushin Şampiyonasından Türkiye Şampiyonası çıkartarak döndüler.

KARATECİLER BURSA’DAN MADALYALARLA DÖNDÜLER

Hayati Akbaş

HOPA-Artvinli Karateciler Minik-Yıldız-Ümit-Genç ve Büyükler Kategorisi Kyokushin Karate Şampiyonası Bursa’da Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde yapıldı.. Artvin’i temsilen şampiyonaya katılan Hopa’lı Karateciler Türkiye Kyokushin Şampiyonasından Türkiye Şampiyonası çıkartarak İlçeye döndüler.

28-30 Ocak 2022 Tarihlerinde Bursa'da düzenlenen Türkiye Kyokushin Şampiyonasında Artvin’i temsilen katılan Karateciler, 1 Türkiye Şampiyonu, 2 Türkiye ikincisi ve 2’de Türkiye üçüncülüğü kazanarak İlçeye döndüler.

Karatecilerin madalyaları toplayarak İlçe’ye dönmesi büyük memnuniyet le karşılanırken Takım Antrenörü Metin Ay’ı başarılarından dolayı tebrik ettiler. Türkiye dereceleri ile dönen Halk Eğitim Karate ekibi ayağının tozu ile Antrenörleri Metin Ay ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın'ı ziyaret ettiler.

Sezai Aydın ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Nazik ziyaretlerinden ötürü kendilerine şükranlarımızı sunar, takım hocası Sayın Metin Ay ve öğrencilerimizi elde ettikleri başarı ve kazandıkları madalyalardan dolayı tebrik ederiz” dedi..

Karatecilerin elde ettiği başarılar aşağıdaki gibidir;

· 1.lik Nisagül Büyük +50 kilo Yıldız Kız

· 2.lik Nisagül Büyük Yıldız Kata

· 2.lik Sema Nur Oda +65 kilo Büyük Bayan

· 3.lük Melek Korkmaz 55 kilo Büyük Bayan

· 3.lük Rümeysa Akbıyık 60 kilo Genç Kız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER