KANOCULAR RİZE’DE ZİRVEDE

Türkiye Kano Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan "Akarsu Slalom Türkiye Kupası" yarışları 29-30 Temmuz tarihlerinde Rize’de düzenlendi.

KANOCULAR RİZE’DE ZİRVEDE

Hayati Akbaş

RİZE- Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü 2 Antrenör, 24 A Takım, 16 Altyapı Sporcusu ile katıldığı yarışlarda verilen mücadeleler sonrasında kürsü şu şekilde oluştu;

*Büyük Erkekler K1 kategorisinde Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Mustafa Arda Acar ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Yusuf Emir Ertek üçüncü oldu.

*Büyük Erkek C1 kategorisinde Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Muhammet Usta birinci, ÇAYKUR Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Emircan Tarık Yılmazlar üçüncü oldu.

*Büyük Kadınlar K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Fadime Kurt ikinci oldu.

*Büyük Kadınlar C1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Duygu Beyaz ikinci oldu.

*Genç Erkekler K1 Kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Hasan Mert Taşkıran birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Serkan Özcan Yılmaz ikinci ve Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Efe Furkan Küçük üçüncü oldu.

*Genç Erkekler C1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Usta birinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Emircan Tarık Yılmazlar üçüncü oldu.

*Genç Kadınlar K1 Kategorisinde Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Elif Ceylin Yer birinci, Rümeysa Nur Satıcı ikinci oldu.

*Yıldız Erkek K1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Anıl Bülbül birinci, Ali Kemal Aydın ikinci ve Başar Yılmaz üçüncü oldu.

*Yıldız Erkek C1 Kategorisinde Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübünden Egehan Arslan birinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Berat Yiğit Çınar ikinci oldu.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirmede, "Komşu ilimiz Rize’de düzenlenen Akarsu Kano Türkiye Kupası yarışları bugün itibariyle tamamlandı. Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü olarak 2 Antrenör, 24 A Takım, 16

Altyapı Sporcusu ile katılım sağladık. Birbirinden güzel ve heyecanlı mücadelelere imza atan sporcularımızı kutluyorum. Kano sporunun kalkınması ve gençlerimize umut olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni ilçe merkezimizde inşa edeceğimiz yapay kano parkurumuz ile birlikte kano sporunu daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Hem akarsu hem de durgun su alanlarında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kano alanında ilçemizi çıkarttığımız seviyeyi koruyarak daha üst basamaklara tırmanmayı hedefliyoruz. Kano Federasyonu Başkanımız Sn. Alper Cavit Kabakçı beyefendi ve yönetim kurulu üyesi dostlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Sporcular ile birlikte Rize’de olan Yusufeli Belediyesi Spor Koordinatörü Mustafa Nuri Atalay yaptığı değerlendirmede, ”Güzel geçen yarışlar sonrasında kupalarımızı aldık ilçemize dönüyoruz. Müsabakalarda ter akıtan sporcularımız ile antrenörlerimize emekleri için teşekkür ediyor, başarılarından dolayı kutluyorum. Yusufeli’nde daima spora ve sporcuya destek veren Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Aytekin’e de sporcularımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yusufeli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık,” Rize de düzenlenen müsabakalar sonrasında derece alarak bizleri gururlandıran sporcularımızı tebrik ediyorum. Yusufeli ilçesi olarak Kano’ya büyük önem veriyoruz. İnşallah yeni ilçemizde bu sporu yaşatacak ve daha üst seviyelere çıkartacağız. Kano sporuna olan desteğinden dolayı Belediye Başkanımız Sn. Eyüp Aytekin’e ve Kano Federasyonu Başkanımız Sn. Alper Cavit Kabakça’ya teşekkür ediyorum”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER