DAĞ BİSİKLETİ KUPASI TAMAMLANDI: RİZELİ BİSİKLETÇİLER MİLLİ TAKIMDA

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak ortaklaşa düzenlenen Dağ Bisikleti kupası 12 Haziran 2022 tarihinde Kapıçam Extrem Park Mesire alanında açılan parkurda gerçekleştirildi

DAĞ BİSİKLETİ KUPASI TAMAMLANDI: RİZELİ BİSİKLETÇİLER MİLLİ TAKIMDA

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak ortaklaşa düzenlenen Dağ Bisikleti kupası 12 Haziran 2022 tarihinde Kapıçam Extrem Park Mesire alanında açılan parkurda gerçekleştirildi.

28 ilden 162 sporcunun katılım sağladığı yarışlar Bay ve Bayan yıldız, genç, büyük ve master kategorilerinde yapıldı. Ülkenin dört yanından gelen sporcular birincilik kürsüsünde yer alabilmek için mücadele ettiler. Zorlu parkurda yapılan yarışlar sonunda sıralamalar şu şekilde oluştu.

U15 ERKEKLER

1.Harun Kahveci (Kahramanmaraş)

2.Eren Geçim (Rize)

3.Ramazan Çiçek (Taşkent Spor)

Yıldızlar Kategorisinde Yarışan Rize Hmşinli Sporcu Eren GEÇİM 2.olmuştur.

GENÇ ERKEKLER

1.Emre Yuca (Konya)

2.Serdar Kara (İzmir)

3.Ayberk Güngör (Rize)

Genç erkeklerde ise Ayberk Güngör Milli Takıma seçildi.

Derece elde eden sporculara düzenlenen törenle Madalyaları takdim edildi. Sporcuların ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Muhammed Kapuçam, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, Spor Şube Müdürü Ali Aksu, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak takdim ettiler. Ayrıca ödül töreni sonunda Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu Kahramanmaraş Mtb Cup Xco C2 yarışlarına katkı sağlayan kurum ve kuruluşların temsilcilerine plaket takdim ettiler.

Bu Yarışın sonucunda elde ettiği Madalya İle Sporcularımuz Milli Takıma girmeye hak kazanmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza
Hamza - 1 yıl Önce

MaşAllah sporun hicbırınden geri kalma

SIRADAKİ HABER