ÇAYKURSPOR GÜREŞ’İN EMEKLİ ANTRENÖRÜ VETERANLAR DÜNYA ŞAMPİYONU

ÇAYKURSPOR GÜREŞ’İN EMEKLİ ANTRENÖRÜ VETERANLAR DÜNYA ŞAMPİYONU

ÇAYKURSPOR GÜREŞ’İN EMEKLİ ANTRENÖRÜ VETERANLAR DÜNYA ŞAMPİYONU

Bu yıl, Gürcistan’ın Tiflis kentinde FILA’nın düzenlediği Dünya Veteranlar Grekoromen Güreş şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden, Rizeli eski Çaykurspor Kulübü Güreş Antrenörü Halil İbrahim YAĞCI’nın dünya şampiyonu olması Rize’de sevinçle karşılandı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Ülkemizi, 100 kiloda temsil eden Rizeli, Çaykurspor Güreş Kulübü Grekoromen eski güreşçisi ve Çaykurspor Kulübü eski emekli Güreş Antrenör Halil İbrahim YAĞCI klasmanında Dünya Şampiyonu olarak altın madalyayı Türkiye’ye kazandıran güreşçi oldu.

Dünya Veteranlar Şampiyonu, eski Milli güreşçilerden, Çaykurspor emekli güreş Antrenör Halil İbrahim YAĞCI; “ Bu dünya şampiyonasında, önce Alman, ardından İtalyan güreşçiyi Finalde ’de İran’lı güreşçiyi yenmeyi başardım. Ordumuz TSK tarafından başlatılan, Barış Pınarı Harekâtı’nın başarılı bir şekilde devam ettiği bugünlerde diğer spor branşlarında değişik ülkelerde elde edilen, Dünya şampiyonluğu başarılarımıza güreşte şahsım olarak da, geçen hafta Tiflis’te gerçekleşen Veteranlar Dünya Şampiyonluğunu ülkemize kazandırmanın sevincini yaşadım. Diğer farklı kilolarda da güreşçilerimizi dünya birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü gibi başarıları elde ederek ülkemize, altın, gümüş ve bronz madalya kazandırmanın sevinçle ve gururuyla ülkemize döndük. Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmanın gururunu yaşadık. Dünya Şampiyonu altın madalyamı kahraman askerlerimizin adına aldım. Barış Pınarı Harekâtında şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine taziyeleri sunuyorum. Gazilerime Allah’tan açıl şifalar diliyorum. Bizi yetiştiren ÇAYKUR’umuza ömür boyu şükran borçluyuz. ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER