ÇAYKURSPOR GÜREŞ KAYSERİ’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONU ÇIKARDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve Kayseri İlinde gerçekleşen, Türkiye Güreş Federasyonu ve Kayseri Şeker Fabrikaları iş birliği ile yapılan, Türkiye U23 Grekoromen Güreş Şampiyonasında, ÇAYKUR Spor Güreş Kulübünden 97 kiloda Mustafa OLGUN stilinde Türkiye Şampiyonu oldu.

ÇAYKURSPOR GÜREŞ KAYSERİ’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONU ÇIKARDI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Kayseri İlinde 3 gün devam eden müsabakalara, Türkiye’nin değişik illerindeki güreş kulüplerinden 70 takımdan 336 sporcu kilolarında dereceye girmek için mindere çıktı. Büyük bir heyecan ve kıyasıya mücadele altında gerçekleşen güreşlerde, Çaykurspor’un gelecek vadeden güreşçisi Mustafa OLGUN, rakiplerini geride bırakarak 97 kiloda Türkiye Şampiyonası birincisi oldu.

Bu önemli başarının ardından bir açıklama yapan, Çaykurspor Güreş Kulübü yönetici ve antrenörleri yaptıkları ortak açıklamada; Türkiye’nin en köklü ve en çok profesyonel güreşçi çıkartan kulübü olarak, ata sporumuza yurt içinde ve yurt dışındaki uluslararası müsabakalarda ülkemize madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz. Bu başarılarımızda güreş kulübümüze sağladıkları maddi ve manevi katkılardan dolayı, Rize Valimiz Kemal Çerber’e, Eski Gençlik ve Spor Bakanımız, Rize Milletvekilimiz Osman Aşkın Bak’a, Çaykur Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü YK Başkanı Yusuf Ziya Alim’e, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’e, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız’a ve destek olan kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER