ÇAYKUR Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Düzce'de düzenlenen, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ile Cumayeri Belediyesi’nin destekleriyle, Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen mevkii, Melen çayında düzenlenen, Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışlarında ÇAYKUR Spor Kulübü U19 Rafting Takımı Slalom yarışmalarında Türkiye Şampiyonu oldu.

ÇAYKUR Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Düzce İli Cumayeri Dokuzdeğirmendeki yarışmalara, 25 ilden 53 kulüp ve 300 sporcu katıldı. Düzce Valisi Cevdet Atay'ın şampiyonanın startını vermesinin ardından Melen Çayı'nda botlarını suya indiren kadın ve erkek sporcular; RX, RX H2H kategorilerinde kürek çekerek derece elde etmek için mücadele verdi. Şampiyonada takım halinde birinci olan ülkemizi İtalya'da düzenlenecek olan Rafting Şampiyonasında temsil edecek.

19 yaş erkeklerde Şampiyon olan, ÇAYKUR spor Kulübü Rafting takımının Antrenörlüğünü Rıza Avcı yapmaktadır. Çaykurspor Kulübü yönetici ve antrenörleri, gerek antrenmanlarında, gerekse ülke genelinde katıldıkları yarışmalarda kendilerine her zaman destek olan, ÇAYKUR spor Kulübü YK Başkanı Yusuf Ziya Alim ve Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler. Yarışmaların son gününde dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi. Organizasyonda derece elde eden sporcular, milli takım kampına katılmaya hak kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER