AZMİ KOCABEY'DEN AVRUPA'DA BRONZ MADALYA

19-20 Haziran tarihlerinde Hırvatistan'ın Porec şehrinde yapılan 27 ülkenin ve 369 sporcunun mücadele ettiği Ümitler Avrupa kupasında Milli judocumuz ve Rize Belediyespor kulübü sporcusu Azmi Kocabey 3. olarak bronz madalya kazandı.

AZMİ KOCABEY'DEN AVRUPA'DA BRONZ MADALYA

Hayati Akbaş

RİZE-19-20 Haziran tarihlerinde Hırvatistan'ın Porec şehrinde yapılan 27 ülkenin ve 369 sporcunun mücadele ettiği Ümitler Avrupa kupasında Milli judocumuz ve Rize Belediyespor kulübü sporcusu Azmi Kocabey 3. olarak bronz madalya kazandı.

İlk maçını bay geçen Kocabey, ikinci maçında seri başı olan İtalyan rakibini mağlup etti. Üçüncü maçında Çekya’lı rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Slovakyalı rakibini yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde Azerbaycanlı rakibine altın puanla (wazari puanıyla) yenilerek üçüncülük mücadelesine düştü ve bronz madalya maçında Rus rakibini ippon puanıyla kısa sürede yenerek turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

Kocabey, turnuvanın 1. gününde erkekler kategorisinde tek madalya alan sporcu olarak günü sonlandırdı.

Hedeflerinin önümüzde aylarda yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluk olduğunu belirten Antrenör Gökcan Akgün, "hedefimiz olan Avrupa şampiyonasında Ülkemize ve Rize’mize Güzel Başarılar getireceğiz inşallah" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER