AVRUPA 3’ÜNCÜSÜ SPORCU ÇIKTI

5. Avrupa Kyokushin Karate Şampiyonasında Hopa’lı Nisagül Büyük Avrupa Üçüncüsü oldu.

AVRUPA 3’ÜNCÜSÜ SPORCU ÇIKTI

Hayati Akbaş

HOPA-35'inci Avrupa Kyokushin Karate Şampiyonasında +50 kg Yıldız Bayan kategorisinde ülkemizi temsil eden Hopa Halk Eğitim Merkezi kursiyeri Hopa Anadolu İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Nisagül Büyük Avrupa 3’üncülüğünü kazanarak Ülkemize Artvin ve Hopa’ya büyük gurur yaşattı.

Bulgaristan, in Varna Kentinde düzenlenen 35. Avrupa Kyokushin Karate Şampiyonasında +50 kg Yıldız Bayan Kategorisinde Hopa’lı sporcu Nisagül Büyük Avrupa 3.su olma başarısını gösterdi. Kendisini şampiyonaya hazırlayan hocası Metin Ay “Kendisini kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Bu yolda bizlere her zaman maddi manevi destek vererek yanımızda olan Hopa Kaymakamlığına, Hopa Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim ve Halk eğitim müdürlüğüne, Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesinin Güzide idareci ve öğretmenlerinden bütün personeline ve samimi velilerime en kalbi dileklerimle teşekkür ederim” dedi.

Hopa Milli Eğitim Camiası da kazanılan başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek Nisagül Büyük ve hocası Metin Ay’ı tebrik ettiler..

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2022, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER