Arhavi 3.li'de

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun bugün aldığı kararla Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan Arhavispor TFF 3. Lig’e yükseldi.

Arhavi 3.li'de

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun bugün aldığı kararla Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan Arhavispor TFF 3. Lig’e yükseldi. Bu durumda Amatör ligi şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da önümüzdeki sezon TFF Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararda “Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e 11 grubun lideri terfi edecektir.” denildi. Böylelikle Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan t Arhavispor TFF 3. Lig’e yükselmiş oldu.

Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lig’de

Alınan kararın ardından Arhavispor’un 3. Lige yükselmesi ile birlikte Artvin Amatör Lig 2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da baraj maçı oynamadan Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş oldu.

Artvin Hopaspor 2. Lig Yolunda

Bu arada TFF’nin almış olduğu karar doğrultusunda TFF 2. Lig 1. Grupta 5. sırada yer alan Artvin Hopaspor’a da 2. Lig kapısı aralandı. 3 grup bulunan TFF 3. ligde gruplarında 2, 3, 4, 5. sıralarda bulunan takımlar arasında tek maç eleminasyon sistemine göre Antalya’da 20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak gece maçları sonucunda 1 takım 2. lige yükselecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER