2017 YILI ÇAYKURSPOR KULÜBÜ SPOR BRANŞLARININ ALTIN YILI OLDU

2017 YILI ÇAYKURSPOR KULÜBÜ SPOR BRANŞLARININ ALTIN YILI OLDU

2017 YILI ÇAYKURSPOR KULÜBÜ SPOR BRANŞLARININ ALTIN YILI OLDU

1996 Yılında, yeşil, kırmızı, beyaz renkleriyle Çaykur bünyesinde kurulan, Rize Çayspor Kulübü 2005 yılında isim değişikliği yaparak ismini, ÇAYKURSPOR olarak değiştirdi. Profesyonel olarak Güreşte, Türkiye Güreş Federasyonu Büyükler Grekoromen Güreş Süper Ligi, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Profesyonel Rafting takımı, Yine Profesyonel olarak, Kano Federasyonu ve Türkiye Judo Federasyonunda takım ve onlarca milli sporcularıyla, her yıl yurt içinde ve yurt dışında yapılan yarışmalarda Türkiye’yi, Rize’yi ve ÇAYKUR sporu temsil etmektedirler.

Çaykurspor Kulübü, 5 ayrı branşların alt yapısından yüzlerce sporcu adayı yetiştirmektedir. Yine yıllardır, her yıl Rize Amatör Futbol ligleri müsabakalarına farklı yaş gruplarında katılan onlarca futbol takımıyla, Rize’nin adeta yıllardır futbolcu yetiştiren bir fabrikası, okulu gibi altyapıdan yüzlerce lisanslı sporcuyu, Ç.Rizespor altyapısına ve diğer farklı futbol kulüplerine kazandırmaya devam etmektedir.

Çaykurspor Kulübü YK Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun, 2011 yılında Çaykur Genel Müdürlüğü ve Çaykur YK Başkanlığı görevine gelmesiyle birlikte, Çaykurspor Büyükler Grekoromen Güreş takımına sağlamış olduğu katkılar sonucunda, Çaykurspor Güreş takımı bir yıl sonra, Türkiye Güreş Federasyonu Süper ligine çıkmayı başarmış oldu. Çaykurspor Grekoromen büyükler güreş takımı, yurt içi ve yurt dışı uluslararası müsabakalarda en büyük başarıları, 2016- 2017 yılında elde etmiş oldu. 2016 yılında, Romanya’nın Bükreş şehrinde yapılan, Grekoromen Güreş Avrupa şampiyonasında 98 kiloda İbrahim Tığcı, Avrupa Şampiyonası üçüncülüğünü Türkiye’ye ve Çaykurspor Kulübüne kazandırdı.

01-06 Ağustos 2017 tarihleri arasında Finlandiya’nın Tampere şehrinde düzenlen, Dünya Gençler Grekoromen şampiyonasına, Türkiye Milli takımını temsilen katılan, ÇAYKUR sporlu milli güreşçi Salih AYDIN, 84 kiloda Dünya şampiyonu üçüncülüğü madalyasını Türkiye’ye ve ÇAYKUR spor kulübüne kazandıran sporcu oldu.

Yine, 2017 yılının son ayında Rize’de gerçekleşen, 2017-2018 Sezonu Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasına katılan 52 takım arasında, Çaykurspor Büyükler güreş takımı, İstanbul B.Şehri Belediye Spor Türkiye birincisi, Ankara B.Şehri ASKI Spor kulübü Türkiye ikinci ve ardından Çaykurspor Kulübü güreş takımı Türkiye şampiyonluğu üçüncüsü kupasını şehrine ve kulübüne kazandıran takım başarısını elde etmiş oldu. Bu şampiyona da 84 kiloda Salih Aydın Türkiye şampiyonluğunu Çaykurspor kulübüne kazandıran sporcu oldu. Çaykurspor bu yarışmada kilolarında 3 Türkiye üçüncülüğü ve 3’deTürkiye beşinciliği kazanan güreşçileriyle takım halinde Türkiye şampiyonası üçüncüsü oldu.

Çaykurspor Kulübü Rafting ve Kano takımı, 2017 yılında yurt içi ve yurt dışı ülkelerde Türkiye’yi gururlandıran önemli şampiyonluklar elde etti.

Çaykurspor YK Başkanı İmdat Sütlüoğlu, iki dönem seçildiği Ardeşen Belediye Başkanlığı görevleri döneminde, Rafting ve Kano sporunu Ardeşen Fırtına deresinde başlatan kişi olarak bilinmektedir. Çaykurspor Rafting ve Kano takımları, Türkiye’de sürekli konuşulan ve ses getiren bir takım olarak birçok Türkiye Şampiyonluğu yanında Yurt dışında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmişler. 06-07-08 Nisan 2017 tarihlerinde, Kayseri’nin Yahyalı ilçesi Zamantı Irmağında yapılan Rafting 1 Ayak müsabakalarında büyükler de ve gençler de Türkiye şampiyonu oldu. 26-27-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Yusufeli İlçesi Barhal çayında gerçekleşen, Rafting Türkiye şampiyonası ikinci ayak yarışmalarında yine, büyükler ve gençlerde Türkiye şampiyonluğunu elden eden takım oldular. 11-14 Haziran 2017 tarihleri

arasında, Rize’nin Ardeşen ilçesi Fırtına deresinde yapılan U-19 Rafting Türkiye Gençler Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu. Yine bu tarihlerde Yusufeli’nde yapılan Kano Türkiye şampiyonası C1 klasmanında Murat Çiftçi Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Türkiye Milli takımı olarak yurt dışında çeşitli ülkelerde yapılan Dünya ve Avrupa Rafting ve Kano sporlarında, ÇAYKUR sporlu çok sayıda sporcu milli takım adına yarışarak ülkemize önemli şampiyonluklar kazandırdılar. Çaykursporda alt yapısı güçlü diğer bir spor dalı olan Yıldızlar Judo takımı, 14-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Aksaray ilinde yapılan Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 35 kg. Özkan Havuz Türkiye Şampiyonu üçüncülüğünü ÇAYKUR spora kazandıran sporcu oldu. 2016-2017 Sezonu Amatör Futbol Liglerinin her kategorisinde futbol takımı bulunan Çaykurspor’da yıllardır alt yapıdan yetiştirilen futbolcular, Çaykur Rizespor takımına kazandırılmaya devam ediyor. 2017 yılında, Rize Amatör U-19 Grubunda Rize Şampiyonu olan ÇAYKUR spor Futbol takımı, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Giresun ilinde yapılan Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakalarında Rize ilini temsil etmeyi başardı. Çaykurspor Büyükler Futbol takımı 23-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılan, 2016-2017 Sezonu FUTSAL Ligi 1.Eleme Turu Grup müsabakalarına katılama başarısını elde etmiş oldu. Çaykurspor Kulübünde 5 ayrı spor branşında 2017 yılında 300 lisanslı sporcu bulunmaktadır.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: BAYRAM ALİ KAVALCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER