Talip Sucu yeniden Başkan seçildi.

Talip Sucu yeniden Başkan seçildi.

Talip Sucu yeniden Başkan seçildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Yeniden Refah Partisi İl Kongreleri devam ediyor. Artvin İl Kongresi de Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapıldı. Kongreye Genel Başkan yardımcıları Cemil Çorak, Doğan Bekin ve Mehmet Altınöz’ün yanı sıra Trabzon, Rize, Gümüşhane, Erzurum İl Başkanları ve davetliler katıldılar.

Artvin’de Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Genel kurulu Divanın oluşması ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Partinin ilk kongresi olması nedeniyle faaliyet ve mali raporlar okundu ve raporlar kongreye katılan kongre delegelerinin oyları ile ibra edildi.

Kongrede daha sonra Genel Başkan Yardımcıları Cemil Çolak ve Mehmet Altınöz birer konuşma yaptıktan sonra Kurucu İl Başkanı Talip Sucu’da bir konuşma yaptı. Artvin’in ilçelerinde örgütlenme çalışmaları için ciddi anlamda mesai harcadıklarını ve her ilçede özveri ile çalışacak birer çiçek aradıklarını ve bulduklarını ifade ederek, bugüne kadar 6 İlçede örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak İlçe kongrelerini yaptıklarını ve kalan 2 İlçede de kısa sürede teşkilatlarını kuracaklarını söyledi.

Artvin siyasetinde artık yeni bir nefes aldıracak parti olarak Yeniden Refah Partisi olarak yer aldıklarını ve Artvin siyasetinde artık alternatif olarak kendilerinin de olduğunu ifade etti. Kongreye katılan Genel Başkan yardımcılarına, İlçe Başkanlarına ve tüm delegelere teşekkür eden Talip Sucu kongrelerinin Ülkeye ve Artvin’e hayırlı olmasını temenni etti.

Yapılan konuşmaların ardından günden gereği seçimler maddesine geçildi. Talip Sucu başkanlığında tek liste ile girilen seçimlerde 370 kongre delegesinin tamamının oyunu alan Talip Sucu listesi ile birlikte yeniden Artvin İl Başkanı seçildi.

Kongre sonrası kısa bir açıklama yapan Talip Sucu kendilerine gösterilen güvenden dolayı tüm kongre delegelerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER