Rize CHP Memişağa Parkında Aşure Dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Rize CHP Memişağa Parkında Aşure Dağıttı
Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu. Memişağa parkında vatandaşa dağıtılan aşure törenine il başkanı Saltuk Deniz, Kadın Kolları İl Başkanı Nurdan Ardal, Kadın Kolları Merkez ilçe başkanı Berrin Piyadeoğlu, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı
500 KİŞİYE AŞURE DAĞITTILAR
Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin arttığı Muharrem ayında CHP Rize İl Başkanlığı tarafından 500 kişilik aşure dağıtımı yapıldı. Memişağa Parkında kurulan stantta vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Aşure ikramına partililer ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
HERKESİN GÖREVİDİR BU GÜNLERDE ETKİNLİK
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, dağıtılan aşurenin tüm İslam âlemine birlik ve beraberlik getirmesi temennisinde bulunarak; “Dağıtılan bu aşure tüm İslam âlemine güzellikler, birlik ve beraberlikler getirsin. İnsanlarımıza hizmet etmek, daima güler yüzle onlara hitap etmek, onları mutlu kılma asıl maksadımız ve hedefimiz. Belediyelerin görevi insanları mutlu edip, bulundukları yaşadıkları çevrelerde yaşam tarzlarını düzeltip, yaşam seviyelerini yükseltmek ve güzellikleri onlara aktarmak. Siyasi partilerin görevi de aynı diye düşünüyorum. Siyasi partiler insanlar olmadan olmuyor, insan olunca da insanların güzelleşmesi, eğitilmesi ve yaşam seviyelerinin yükseltilmesi gerekiyor. Aşure dağıtımında öyle istiyorum ki; tüm İslam alemi ve ülkemiz bu kargaşadan ve dar çerçeveden kurtulsun ve dar tünelden çıkıp selamete uğrasın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2022, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER