Rimufed’in yeni başkanı Remzi Güzel oldu

2013 Yılında Türkiye’de üçüncü olarak kurulan Rize Muhtarlar Federasyonu (Rimufed) dün İsmail Kahraman Kültür merkezinde geniş bir katılımla 4’üncü olağan kongresini yaptı.

Rimufed’in yeni başkanı Remzi Güzel oldu
Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize Muhtarlar Federasyonunda seçim heyecanı yaşandı.

Rize Muhtarlar Federasyonu 4’üncü Olağan Kongresi, 20 Kasım 2022 Pazar günü saat 09:00 ile 12:00 saatlerinde İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Kongreye başkan adayları Mevcut başkan Tuncay Maşalacı ve Remzi Güzel’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, delegasyon, çok sayıda mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Mevcut Başkan Rize Merkez Portakallık Mahallesi Muhtarı Tuncay Maşalacı ile Anzer Ballıköy Muhtarı Remzi Güzel’in yarıştığı kongrede kıran kırana geçen yarışın sonucunda seçimi kazanan Remzi Güzel, Rize Muhtarlar Federasyonu (Rimufed)’in yeni Başkanı oldu.

161 DELEGEDEN 158’İ OY KULLANDI

Rize Muhtarlar Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçiminde genel kurula katılan 161 delegeden 158’i başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 88’inin oyunu alan Remzi Güzel, Rize Muhtarlar Federasyonu’nun yeni başkanı oldu. Mevcut başkan Tuncay Maşalacı ise 70 oy aldı.

Remzi Güzel, 3 yıl Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı görevinde bulunacak.

Remzi Güzel başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Kongre, yemek programıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER