Pazarlı Hemşerimiz CHP Parti Meclisine Girdi

Pazarlı Hemşerimiz CHP Parti Meclisine Girdi

Pazarlı Hemşerimiz CHP Parti Meclisine Girdi

CHP Rize İl Başkanlığından yapılan açıklamalarda şu ifadelere ter verildi;

27.07.2020 Pazarstesi (dün) yapılan CHP Olağan Kurultayında, Rize Pazar’ lı hemşerimiz Prof. Dr. Yüksel Taşkın bilim-kültür-sanat biriminden CHP’ nin parti meclisine seçildi.Pazarlı hemşerimiz Prof. Dr. Yüksel Taşkın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ nun 80 kişilik listesinde yer almıştı."

Akademisyen, yazar Yüksel Taşkın 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Rize İli Pazar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Yüksel Taşkın aynı bölümde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. 2002 senesinden sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile akademik çalışmalarını sürdüren Yüksel Taşkın 2009 yılında Doçent olmuştur. Daha sonra New York Üniversitesi’nde, Hollanda Modern Dünya’da İslam Çalışmaları Uluslararası Enstitüsü’nde, Amerika Northwestern Üniversitesi ve Buffett Uluslararası ve Karşılaştırmalı Araştırmalar Merkezi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar Siyaset & Kavramlar, Kurumlar, Süreçler, Milliyetçi Muhafazakâr Entelijansiya / Anti-Komünizmden Küreselleşme Karşıtlığına, AKP Devri & Türkiye Siyaseti, İslamcılık, Arap Baharı, Siyaseti Anlamak ve Anlamlandırmak, Sosyal Demokrasi ve Din isimli kitaplara imzasını atmıştır.

En son Marmara Üniversitesi Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanlığı görevinde iken KHK kararı ile Prof.Dr. Yüksel Taşkın, ihraç edilen 330 akademisyen arasında yer almıştır. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 1.bölge milletvekili aday olan Taşın ilk kez CHP Parti meclisine girdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER