Pazar’da yerel seçimlere doğru 2

Pazar’da yerel seçimlere doğru (2)

Pazar’da yerel seçimlere doğru 2

Abdullah UZUN

Genel seçimler yapıldı. Rize 43 yıl sonra CHP den 1 milletvekili çıkardı. Erdoğan, ilinde ilk kez yediği golden kimse hisse çıkarmadı.

Aksine Pazar'dan bir de bakan yapıldı.( şikâyetçi değilim, hatta memnunum).

Ama gerçek olan bu değildi. Erdoğan ceza vermeliydi.

Vermedi. Ne mesaj vermek istedi onu da bilmiyorum.

Ahmet Basa ile hukukum sizin gibidir. Onu savunmak veya haklı göstermek düşüncesinde değilim. Ama sadece onun üzerinden prim yapanlara da karşıyım. Aday da olmayacağına göre bu yazıyı bir beklenti içinde yazmıyorum.

Şimdilerde ise ilçede yapılmayanlar söz konusu yapılarak başkan Basa günah keçisi seçildi." diyorlar ki; Pazar'a çivi çakmadı" tamam bir an olsun doğru da, bu 3 dönemde iktidarın ilçe başkanı, milletvekilleri ve bakanlarının bu durumda hiç mi suçu yok?

Neden kendilerine "AK" sayfa açıp da Basa'yı suçluyorlar.

Oysa, Basa 3 dönem AK Partiye Belediye Başkanlığı kazandırarak da bir tarih yazdı.

O konuşan zevatı muhteremler Pazar'a yatırım yapmak istediler de başkan Basa ‘mı engelledi.

Bu mantığı da aklım almıyor.

Eğer Pazar'a bir şey yapılmadı sözüyle Basa suçlanıyorsa çok büyük haksızlık yapılıyor.

Hadi diyelim 1.dönem seçildi.2.dönem de 3.dönemde de mi bu millet hizmetin yapılıp yapılmadığına bakmayıp oyunu verdi.

Bu gelişmelerde aday tespitinde muhalefetin hiç suçu yok mu? İlçe halkını ikna edecek aday çıkardı da mı başkan Basa kazandı. Veya bu Milet Basa ’ya oy verirken hangi kriterleri öncelik yaptı.

Bunlar geride kaldı. Yeni dönemde Pazar ve partiler ne yapmalı.

Öncelikle " ben Adayım" diyenler belli olsun. Parti gözetmeksizin adaylar belirlenip ilçe meydanında sandık kurulup herkesin katılımı ile Ön seçim yapılsın ve vatandaşlar şöyle bir soru sorulsun. “Pazar İlçesinde Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” seçmen de tercihini yapsın, adayını belirlesin, ondan sonra seçilip iş başına gelsin. Bu durumda da bugün konuşulanlar da ortadan kalksın. Yoksa her zaman olduğu gibi " bunu seçin" diye birilerini "yem" gibi ortaya sürüp daha onu yalnız bırakarak günah keçisi yapıp, perde arkasındaki suçlulara malzeme yapmayalım.

Yoksa yine kaybeden Pazar olur. Dahası, tüm suçlular perde arkasında suçlu değilmiş gibi, tek kişiyi gündemde tutup zaman kaybına sebep olunur. Sonuçta kaybeden Pazar ve haliyle hepimiz oluruz. Ardından da konuşur dururuz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2023, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER