Pazar’da bu işe akıl ermiyor

Pazar’da bu işe akıl ermiyor

Pazar’da bu işe akıl ermiyor

ABDULLAH UZUN

Bir dönem teşkilatlarında görev aldığım AK Parti 20. yılını tamamladı. Bu tarihi başarıya hiçbir siyasi parti ulaşamadı. Bugün ise Ankara’da Kongre heyecanı yaşanıyor.

Konuya detayı ile gimeyeceğim.Net ve kısa yazarak, bazı gelişmeleri gündeme taşıyıp. Bu teşkilatta yer alan arkadaşlarımdan da “CEVAP” bekleyeceğim. Geldiğinde de sizlerle paylaşacağım.

Bu yazacaklarım ilçem Pazar da yaşanmış olsa da, diğer ilçelerde hatta bazı illerde de aynen kamuoyuna yansıyor. Basından da okuyoruz.

Konuya geliyorum.

Güzel ve yaşamakta gurur duyduğum ilçemde, son birkaç yıldır şöyle bir gelişme ve algı yaşanıyor.

İlçede ki STK’lar ilçemizde yapılan yatırımları “ben” yaptım, “ben ön ayak oldum” gibi açıklamalar yapıyor. Bunu basınla da paylaşıyorlar.

Bekledim ki, ilçemin iktidar partisi mensupları veya il teşkilatı veya da Milletvekilleri, İl başkanları cevap versin.

Vermediler. Demem o ki, sukut kalmak bu işi kabullenmektir. Başka izahı varsa da biri anlatsın.

Eğer bu yatırımları il ve ilçelerde STK’lar yapıyorsa, 20 yıllık AK Partiye artık ihtiyaç yok mu diye düşünüyorum.

Çok yazık, o görevi işgal edip sorumluluk alanların bu kadar da sorumsuz davranmalarına bir türlü anlam veremiyorum. Teşkilatlara rehavet basmış ve bir tek liderin gayreti ile yola devam ediliyor.

Bunca hizmete imza atan AK Parti’yi bu duruma düşürenler tarih önünde büyük vebal altındadırlar.

Alana çıkmayan teşkilatlar, sahayı artık unuttular. Ve önümüzde bir yerel seçim var.

Böyle giderlerse umarım ki bedelini ağır ödemezler.

Ak Parti teşkilatları değişmiyor. Aynı yüzlerden biri bırakıp bir diğeri alıyor. Heyecanlar bitti. Alternatif çıkışlar ve yeni bir heyecan ihtiyaç var. Umarım bugün kongrede bu heyecan yeniden yaşanır.

Dost söyler, söylemeli. Acı da olsa dile getirilen bu konulara belki bir fedai çıkar da cevap verir bizde istifade ederiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif uçar
Akif uçar - 2 ay Önce

Cumhuriyetin kazanimlarini bitirdiler güç zehirlenmesini yaşiyorlar sıyaseten üretmemenin bedelini içkili biraraya geldımı pazarın enkazini konuşuyoruz albirini vur ötekine yazik bu kente öyle yüreklı adamda senin bahsettiğin cenahta yok kardeşım

SIRADAKİ HABER