Milletvekili Karal İslam coğrafyasını değerlendirdi

Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, AK Parti Rize Milletvekili, Hasan Karal, İslam coğrafyasında yaşananlara değindi. Irak ve Suriye başta olmak üzere birçok İslam ülkesinde yaşanan katliamların, batı medeniyetinin köreltme, karalamak ve yok etme hedefinden kaynaklandığını belirtti.

Milletvekili Karal İslam coğrafyasını değerlendirdi

Kur’an- Kerim’i yaşamanın ibadetlerin en yücesi olduğuna dikkat çeken AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Cenab-ı Hak bizlere öyle bir kitap nasip etti ki, bu kitaba bakmak bir ibadet, okumak bir ibadet, dinlemek yine bir ibadet, bu kitabı ezberlemek bir ibadet, ama en önemlisi bu kitabı yaşamak ibadetlerin en yücesi. Bugün batı medeniyeti bu güzel İslam medeniyetini köreltmek için büyük bir gayret içerisindedir. İslam medeniyetini yok etme, karalama, lekeleyebilme adına oluşturulan bütün şer odakların bertaraf edilebilmesi ortaya konacak performansla kaim olacaktır.” Dedi

“DEAŞ, EL KAİDE GİBİ ÖRGÜTLERÜN VARLIĞI MÜSLÜMANLARIN ZAFİYETLERİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR”

Bugün dünyada İslam adına üretilmiş birçok desise ve projenin var olduğunu söyleyen Karal “Birçok şer odakları üretilmiş. Bugün el kaide, el şebab, deaş gibi İslam adını kullanarak Müslümanların boğazlanmasına alt yapı oluşturacak birçok şer odakları eğer dünyada var edildiyse bu Kur’an-ı Kerim’i anlayamayan, idrak edemeyen Müslümanların zafiyetlerin kaynaklanmaktadır.” Şeklinde konuştu.

“BATI MEDENİYETİNE GÖRE BİR SİNEĞİN CANI MÜSLÜMANIN CANINA GÖRE DAHA UCUZDUR”

Müslümanların katledilmesinin batı medeniyetine göre hiçbir öneminin olmadığını yaşadığı bir örnek ile anlatan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Avrupa’da bir ülkeye gitmiştim, sabaha kadar sinekten uyuyamamıştım. Otelciye dedim ki, bu ülkede niye bu kadar sinek var? İlaçlama yapılmıyor mu dedim. Bu ülkede sivrisinek kullanmak yasaktır, sivrisinek ilacı doğayı bozuyor, tabiatın dengelerini alt üst ediyor dedi. Sivrisineklere hayat serbest, ilaçlama yasak dedi. Bugün bir buçuk milyon Müslümanı sadece Irak’ta katleden, bir milyon Müslümanın da sadece Suriye’de katledilmesine göz yuman batı medeniyetine göre işte bizim ruhumuz, canımız, varlığımız kendi bölgelerindeki sivrisinekten daha azdır, ucuzdur. Irak’ta, Suriye’de bir başka İslam coğrafyasında Müslümanların öldürülmesi doğayı ve tabiatı bozmuyor; fakat kendi ülkelerindeki sivrisineklerin ilaçlanması doğalarını bozuyor. İşte böylesine bir yol ayrımındayız. Bundan sonraki hayatımızda üreteceğimiz o güzel faydalı gelecek sayesinde özlediğimiz bir arzuladığımız yepyeni bir dünyanın oluşumuna katkı sağlanacaktır.” diye konuştu.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER