İYİ PARTİ İL KONGRESİ YAPILDI

İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı 3’üncü Olağan Kongresinde 378 oyla Yusuf Sağlam yeni İl Başkanı oldu.

İYİ PARTİ İL KONGRESİ YAPILDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Yeni Mahalle Şelale Düğün salonunda davul ve zurna eşliğinde gerçekleştirilen İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı’nın 3. Olağan Kongresinde divan başkanlığına İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin yaptı. Divan’ın oluşturulması, saygı duruşunun gerçekleşmesi ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sırasıyla, Yönetim kurulu faaliyet raporu ile mali rapor okundu. Her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi.

Kongrenin açılış konuşmasını Mevcut İl Başkanı Kemalettin Akgök yaptı. Akgök konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Saygı değer İYİ Partililer ve kıymetli misafirler bugün burada iki değerli il başkan adayımız olup şüphesiz sandıktan bir kardeşimiz çıkacaktır. Kongremiz birlik beraberlik içinde bir şölen havasında geçeceğinden kuşkum yoktur. Sandıktan hangi adayımız çıkarsa çıksın kaybeden diye bir şey söz konusu değildir. İyi partimiz ve demokrasi kazanmış olacaktır.

Görev sürem içerisinde şahsım olarak her zaman dürüst, samimi ve ilkeli olmaya özen gösterdim. Kuşkusuz ki hatalarımız ve eksikliklerimiz olmuştur ama sizleri temin ederim iyi niyetimden asla sapmadım. Ailem gibi gördüğüm her bir teşkilat mensubuna yaklaşımım abi-kardeş ilişkisi içerisinde olmuştur.

Siyaset uzun soluklu yarış ve bir bayrak yarışı kendi adıma bayrağı devrederken mevcut imkân ve koşullar göz önüne alındığında müsterihim. Şimdi buradan tüm partili arkadaşlarımdan ricamdır birlik ve beraberlik içinde aynı kararlılık içinde çalışmalarımıza devam ederek ilimize bir milletvekili kazandıracağız. Sözlerime son verirken 2,5 yıldır beraberce görev yaptığım il, ilçe yönetimi arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini varsa benimde hakkım helal olsun. Seçilecek il başkanıma ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum.”

İYİ Parti Artvin Milletvekili Aday Adayı Nedim Koyuncu yaptığı konuşmada, Halkı unutursak halk da seni bu sandıkta unutacak bunu kimse unutmasın diyerek şunları söyledi; “Literatürü biraz tersine döndüreyim dedim önce halktan başlamak istiyorum. Hani çıkmışız ya hak diyoruz, Adalet diyoruz, liyakat diyoruz önce halk için biz milletvekili adayları bir şeyler yapacağız ya sizin için Ama ne hikmetse bütün konuşmalarda milletvekillerimizden başlıyoruz en son halk diyoruz, niye milletvekili olduk halk olmaz ise başkan var mı, muhtar var mı, vekil var mı, Cumhurbaşkanı var mı yok. Halkı unutursak halk da seni bu sandıkta unutacak bunu kimse unutmasın.

Önce halk, uçağa biniyorsun vekil, bir yere giriyorsun başkan, bir yerden geçiyorken bir yerin üst kurumu. Halk nerede? Halk; sefil, halka kimse söylemiyor ne hikmetse oy zamanı köy köy gezerek halk diyorlar. Ne yapacaksın yol yapacağım, ne yapacaksın hastane yapacağım. Halk sana oy vermezse bir şey yapabilir misin? Yapmazsın. O zaman kardeşim önce halk diyeceğiz başka türlü bu iş olmaz” dedi.

Çok yakında uykusuz geceler geçecek. Bizler iktidar yolunda uykusuz kalırken, iktidar sahipleri korkudan uykusuz kalacak diyen İYİ Parti Artvin Milletvekili Aday Adayı Hamza Gezmiş konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle 2 gün önce sağlık sıkıntıları nedeniyle hastaneye kaldırılan, iyi haberlerini aldığımız genel başkanımız Türkiye'nin umudu Sayın Meral Akşener’e Artvin'den geçmiş olsun dileklerimizi ileterek başlamak istiyorum. Allah sayın genel başkanımızı bizlerin ve Türkiye'nin üzerinden eksik bırakmasın inşallah.

Öyle bir coşku var ki Artvin'de Çok yakında uykusuz geceler geçecek. Bizler iktidar yolunda uykusuz kalırken, iktidar sahipleri korkudan uykusuz kalacak. Türk siyasi tarihinin görmüş olduğu en demokratik mücadelelerden birine imza atan dürüst vatansever cesur bir genel başkanın, Sayın Meral Akşener'in birbirinden değerli yol arkadaşları ile tekrar buluştuğumuz için yüce Yaradan’a şükürler olsun. İYİParti cesareti korkusundan büyük olanların partisidir. İYİ parti; önce koltuğum, önce parti diyenlere inat, önce memleket önce millet diyenlerin partisidir. İYİparti ülkemizin kurtuluşunu mutlak itaat değil, mutlak liyakatte görenlerin partisidir. İYİ Parti ay yıldızlı

bayrağımıza tek bayrak değil Türk bayrağı, milletimize tek millet değil Türk milleti, devletimize tek devlet değil Türkiye Cumhuriyeti diyenlerin partisidir. İnanıyor ve biliyorum ki çok yakında birlik ve beraberlik içerisinde yapacağımız çalışmalarda Artvin İYİ Parti'nin kalesidir dedirtecek olan sizlerin ve bizlerin partisidir” diye konuştu.

İYİ Parti Başkan Adayı Yusuf Sağlam kongrede yaptığı konuşmada “Değerli arkadaşlarım İYİ Parti anayasamızın ilk 4 maddesinde yer alan hususları kayıtsız şartsız kabul eden bir partidir. İYİ Partimizin tüzüğünde ifade edilen Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir partidir. Sosyal demokrat ülkeleri önemsemiş bir partidir. 18 yaşını doldurmuş istismarcılar hariç, kadın cinayetleri işleyenler hariç, terörü hangi tür olursa olsun bunlara bulaşmış olanların dışında herkese İYİ Parti kapısı sonuna kadar açıktır, sonuna kadar da açık olacaktır. Sevgili ve saygıdeğer genel başkanımız diyor ki ben başbakan olacağım, arkadaşlar kapıları açmadıkça gücümüze güç katmadıkça bu gücümüzle biz bu ülkede başbakan olamıyoruz o zaman yapmamız gereken gücümüze güç katmak kapılarımızı saygıdeğer insanlarımıza açmak ve büyüyerek güçlü olmaktır. Bir kardeşimiz olarak şunu söylemek istiyorum bugün İYİ Partideyiz tüm her birimiz başka partilerde siyaset yapıyorduk ama o siyasi partilerde beklediğimiz vizyonu göremedik oradan koptuk geldik arması güneş olan genel Başkanı sayın Meral Akşener hanımefendi olan İYİ Parti çatısı altında toplandık. Dün hangi partiden gelirsek gelelim bize geldiğimiz partilere demokrasinin temel unsuru olarak saygımız sonsuz, orada kalan arkadaşlarımıza da saygımız sonsuz çünkü siyasi partiler ya da karşısında siyaset yapan insanlar bizim düşmanlarımız değil. Onlar bizim siyasi arenadaki siyasi rakiplerimizdir. Rakiplerimizle demokrasi kurallarına uyarak yasalara uyarak sandıkta yarışarak İYİ Parti'nin bayrağını göklere çıkarmak Artvin'de 1. Parti yapmak Türkiye'de 1. Parti yapmak bizim asli görevimiz olmalı diye düşünüyorum. Bunun için sermayemiz Sevgi olmalı, merhametli olmalıyız, hoşgörülü olmalıyız, saygılı olmalıyız. Sevgimiz saygımız hoşgörümüz; hayata geçerse biz bu kapıları açarsak emin olun bizim gücümüz gibi büyüyecek ve gelecek seçimlerde İYİ Parti Türkiye'yi yönetme konusunda söz sahibi olacaktır. Öncelikle geçtiğimiz seçimlerde milletvekili olarak birlikte çok güzel sonuçlar aldık, gerek genel seçimlerde gerekse yeni seçimlerde alınan sonuçlar ortada. İnşallah önümüzdeki yapılacak olan seçimlerde mevcut

hükümet sistemi dediğimiz bu cumhurbaşkanlığı sistemini terk edeceğiz onun yerine halkın iradesinin hakim olduğu güçlendirilmiş demokrasiyi bu milletin önünde inşallah inşa edeceğiz ve bu milleti bizim seçtiğimiz vekillerimiz yönetecek tek adam değil 85 milyon yönetecek. Yarın Güneş çok farklı doğacak yarın doğacak Güneş Türkiye'ye aydınlatacak, Artvin'i aydınlatacak Türkiye çok iyi olacak. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi Türkiye başbakan olacak diyorum hepinize kalbi duygularla sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Yapılan siyasi konuşmaların sonrasında seçime geçildi. Yusuf Sağlam ve Uğur Yusuf Yüzbaşıoğlu’nun aday olduğu kongrede Yusuf Sağlam 378 oy alarak İYİ Parti İl Başkanlığı görevine seçildi.

Kongreye İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, İYİ Parti İl Başkanı Kemalattin Akgök, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Kemalpaşa Belediye Ergül Akçiçek, Yeniden Refah Partisi Başkanı Talip Sücü, Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Deva Parti İl Başkanı Hüsnü Altun, Saadet Parti İl Başkanı Gültekin Soydan, Gelecek Partisi İl Başkanı Ferit Koç, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Bilir, İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay, İYİ Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan, İYİ Parti Şavşat İlçe Başkanı Taner Kara, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı Recep Akyürek, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Şeref Öngüner, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER