İl Başkanı Zerdeci'den Teşekkür Mesajı

YENİDEN REFAH PARTİSİ RİZE İL BAŞKANI MEHMET AKİF ZERDECİ, GERÇEKLEŞTİRİLEN 2. OLAĞAN BÜYÜK KONGRE AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

İl Başkanı Zerdeci'den Teşekkür Mesajı

Cevahir Topaloğlu

Rize İl Başkanı Zerdeci, "6 Kasım 2022 Pazar günü Türk Siyasi tarihi ve Milli Görüş tarihi açısından çok önemli bir gününde Yeniden Refah Partimizin 2. Olağan Büyük Kongresini Türkiye’nin en büyük Salonlarından biri olan Ankara Arena Spor Salonunda içerisi ve dışarı tıklım tıklım dolu adeta Mahşeri bir kalabalıkla yaklaşık 65.000 kişinin katılımıyla siyasi tarihimizde eşine benzerine rastlanmayacak şekilde gerçekleştirdik. Aynı amaç ve aynı hedef için yurdun her yerinden koşup gelen on binlerle bir araya geldik"dedi.

Zerdeci, "Erbakan Hocamızın vefatı sonrasında yaşanan gelişmeler neticesinde ortaya çıkan Milli Görüşün temsil sorunu bundan 4 yıl önce 23 Kasım 2018 de Yeniden Refah Partimizin kurulmasıyla sona ermiştir. Kuruluşumuzdan itibaren geçen 4 sene içinde partimiz; Seçimlere girme yeterliliğinin 1 seneden az bir sürede elde edilmesi, 1. Olağan Kongremizin, aynen bugün burada olduğu gibi, mahşeri bir kalabalıkla, yaklaşık 50.000 kişinin katılımıyla siyasi tarihimizde eşine benzerine rastlanmayacak şekilde icra edilmesi, 300.000 resmi üye kaydedilmesi, 81 il ve 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızın kurulup kongre süreçlerinin büyük kalabalıklarla icra edilmesi, 100 bin sandık başmüşahitimizin belirlenmesi, tüm illerimizde hanım ve gençlik teşkilatlarımızın kurulması, binlerce köy ve mahalle teşkilatımızın kurulması gibi sayısız birçok başarıya imza attık Elhamdulillah " diye konuştu.

İl Başkanı Zerdeci konuşmakarına şu ifadelerle son verdi.

"Yeniden Refah Partimiz, milletimizin teveccühü ve ferasetiyle, iktidar yolunda emin adımlarla ilerliyor.Bu kongre sürecinde tüm teşkilatlarımız gecesini gündüzüne katarak büyük bir azim ve inançla çalışarak ilimizde rekor sayıda 25 otobüsle, birçok özel araçla, 1000 kişinin üzerinde bir katılımla Rize ilimizi temsil ettik. Bu tablonun ortaya çıkmasında emeği geçen il ve ilçe yönetimi kurlu üyelerimize, gençlik kollarımıza, hanım kollarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza tek tek teşekkür ediyorum.Kongre salonumuzu büyük bir heyecanla tıklım tıklım dolduran bu muazzam tablonun ortaya çıkmasını sağlayan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.Tüm hemşerilerimizin kongremize vermiş oldukları büyük destek ve yoğun katılımları ve yolculuk boyunca heyecanımıza ortak oldukları için, salonda bizimle birlikte Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni ve Adil Bir Dünya hedeflerimize ortak oldukları için şükranlarımı sunuyorum.Tüm halkımıza partimize göstermiş oldukları bu büyük güven ve teveccüh için sonsuz teşekkür ediyorum.‘Milletimiz İçin Biz Varız’ diyerek, ‘Burada Gelecek Var’ diyerek laf değil hizmet üretmek için gecemizi gündüzümüze katarak canla – başla çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER