GÜNDEM RİZE TOPLANTILARININ 7'CİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla ‘Gündem Rize’ toplantılarının 7.cisi gerçekleştirildi.

GÜNDEM RİZE TOPLANTILARININ 7'CİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve belirli periyotlarla gerçekleştirilen Gündem Rize Toplantılarının 7.cisi Rize Ticaret Borsasında düzenledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıya, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl Kadın Kolu Başkanı Sema Yağcıtekin, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kurum Müdürleri, Sivil toplum kuruluşları, Kanaat önderleri ve iş insanları katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Pandemi süresinde uzun bir zaman ara verdiğimiz Gündem Rize toplantılarımızın Mart ayında 6.sını Lojistik yatırımlarının Rize ekonomisine yapacağı katkılar konu başlığı altında gerçekleştirmiştik. Bugünde 7.sini “Rize’de Turizm” konu başlığıyla gerçekleştirdik. Tabi havaalanının da hizmete açılmasıyla birlikte ilimizin Turizm potansiyeli daha fazla artacaktır. Sunumları değerlendirecek olursak, turizm potansiyeli konusunda bir hayli çalışmaların yapıldığı anlaşılıyor. Yapmış olduğumuz bu toplantılar neticesinde ilimizle alakalı bütün meseleleri istişare etmiş oluyoruz. Bu yüzden bu toplantıları çok önemsiyoruz” dedi.

Gündem Rize 7.ci toplantısının ana konusu “Rize’de Turizm” oldu. Konuyla alakalı Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu “Rize’de Turizm” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Rize Belediye Meclis üyesi Turizm Komisyon Başkanı Semih Fatih Kızıltan “Bölgemizdeki yabancı turistler” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Er “Kış Sporları” konulu sunumu, Seyahat acentesi işletme sahibi Burak Avcı’ “Seyahat acentelerinin faaliyetleri ve doğa turizmi” konulu sunumu, İşletme sahibi Karadeniz Mutfağı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tarakçı ise “Gastronomi Turizmi” konulu sunumlarını gerçekleştirerek, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda katılımcılar ilgili konular hakkında fikirlerini ve önerilerini ilettiler. Program sunumların müzakeresi ve katılımcıların değerlendirmeleri ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER