ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAŞKAN BASINLA BİR ARAYA GELDİ.

Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik, Kahvaltı Etkinliğinde Basınla Bir Araya Geldi

ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAŞKAN BASINLA BİR ARAYA GELDİ.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik, basın mensupları ile bir araya geldi. Yeni göreve başlayan yönetim kurulu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gedik, kahvaltı etkinliğinde basın mensuplarını karşıladı. Kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Artvin’deki ulusal ve yerel basın mensupları ile yeni yönetimin hizmetlerinin değerlendirilmesi ve kaynaşma amaçlı kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Başkan Gedik, kendisine yöneltilen soruları cevapladı, ardından her bir basın mensubuna isimlerinin yazılı olduğu ajandaları takdir etti.

Gedik: ‘’Görevimize Layık Olabilmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız’’

Gedik Basın mensuplarına teşekkür ederek şu konuşmayı yaptı: “Ak Parti Genel Merkezi tarafından 12 Nisan tarihinde görevimize başladık. Öncelikle bizleri bu kutsal göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza sizlerin önünde bir kez daha teşekkür ederim. Verdikleri bu görevde biz de onlara layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımız daima halkımızda, sahada olacaktır. Bundan sonra yaptığımız her işte siz değerli basın çalışanlarımızda beraber hareket edeceğiz. Basının gücünün farkındayız ve sizlerle birlikte uyumlu bir çalışma yapacağımızdan eminiz.

Şu an önümüzde 2023 seçimleri var. Önceki seçimlerde maalesef üzücü bir sonuçla karşılaştık. Bundan hepimiz sorumluyuz. Topluca kaybettik ama emin olun 2024’te topluca kazanacağız” dedi..

Gazetecilerin “Arhavi ve Yusufeli’ ye Ak Parti tarafından ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu kadar hizmetin yapıldığı bir ilçede seçimin kaybedilmesinin faturası birilerine çıkarıldı mı? Sorusuna “Siyaseten bir şey kaybettiğiniz zaman elbette ki bir fatura ödemek zorundasınız. ‘’Bizler yeni yönetim olarak çıkarılmış faturalardan ders çıkarıyoruz.’’

Biz 2009’da belediyeyi aldık ve 2019’a kadar devam ettik. 10 senelik süre içerisinde Arhavi’de geçmiş yıllarda hayal edilemeyecek düzeyde hizmetler yapılmıştır. Bunun en önemlisi Yüksekokulumuzun açılması ve akabinde kurulan fakültemiz, çözülen altyapı sorunu, su sorunudur. Bize göre belediyemizin saha çalışmaları çok güzeldi. Ama bizim önümüzde 2 büyük seçim var. İnşallah açık ara oyla biz belediyeyi alacağız” diye konuştu.

Basın mensuplarının “Arhavi ile ilgili en büyük hayaliniz nedir?” sorusuna da şu cevabı verdi: “Bu konuyla alakalı birden çok projemiz var. Öncelikle Arhavi’ye Organize Sanayi Bölgesi’ni kurmak istiyoruz. Doğalgazın Arhavi’ye getirilmesi ile ilgili epey yol aldık. Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İsrafil Kışla ve Milletvekilimiz Erkan Balta ile beraber yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Üniversitemizin yurt binası ihtiyacı vardır. Bununla alakalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakültemizde mevcut 2 bölüm bulunmaktadır, bunun sayısını 5’e çıkartmak istiyoruz. Şehir içerisindeki çay fabrikasını taşımak istiyoruz. Kavak’ta bunun için 110 dönümlük bir arsa alınmıştır. İlçemizdeki fabrikayı inşallah bu bölgeye taşıyacağız. Öğretmenevi ihtiyacının giderilmesi noktasında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kapisre deresinin bulunduğu kavşak maalesef kaza oranının yüksek olduğu bir bölge. Buranın iyileştirilmesi, orada üst geçit veya dönerli kavşağın yapılması noktasında karayolları ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Kapisre deresinin ıslahı ile ilgili ödenek çıktı ve ihalesi yapıldı. Projenin revizesi ile ilgili görüşmelerimizi yakın zamanda tamamlayacağız. Ciha Dağı’nın yolu yıllardır yapılamadı. Bu yolun yapımı ile ilgili çalışmamız var. Özel sektörde girişimcilerle çalışmalarımız söz konusu. İstihdam yaratmak ile ilgili girişimlerimiz olacak. Özellikle kadın istihdam oranını arttırmayı hedefliyoruz. Kemer köprü köyüne ait bir köprümüz neredeyse yok olmak üzere. Bununla ilgili girişimlerimiz var. Kısacası Arhavi ile ilgili tüm konulara vakıfız. Halkımızın istekleri doğrultusunda ilimizle, milletvekilimizle sürekli görüşüyoruz. Toplumdan çok güzel bir yaklaşım alıyoruz. Ana Kadememiz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız ile beraber devamlı sahadayız.

Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılması ile ilgili arazi sıkıntısı var. Bu konu ile ilgili Cumhurbaşkanımızın talimatı var. %10’luk bir kısım kamulaştırılmıştır. Geri kalan kısım ile alakalı sene içerisinde olumlu gelişmeler olacaktır. Bu konuda valimiz, kaymakamımız çok kararlıdır. Yakın tarihte inşallah ödenecek gelecektir ve kamulaştırma devam edecektir. Kapisre deresi ile ilgili DSİ’nin Arhavi’mize 15 milyon TL’lik ödenek yapıldı. Konu ile alakalı görüşmelerimiz hala devam etmektedir.

Ben 12 Nisan 2021’de İlçe Başkanı olarak göreve başladım. Yönetimimiz 1 Haziran’da onaylandı. O günden itibaren saha çalışmalarımızı hız kesmeksizin devam ettiriyoruz. 35 gün içerisinde 530 kişiyi partimize üye ettik. 1 Haziran 2021 itibariyle Artvin il sıralamasında sonuncu sıradaydık, şu an dördüncü sıradayız. Hedefimiz birinci sıraya yerleşmektir. Tüm teşkilatımız sahada çok yoğun bir çaba sarf etti. Biz bu rakamları çalışmalarımızla 1500’lere çıkaracağız.

Tıpkı geçmiş dönemde olduğu gibi şimdi de çalışmalarımıza devam ediyoruz. MHP İlçe Başkanımız Adil Hatinoğlu ile devamlı diyalog halindeyiz. Belediyenin gündemi olsun, yatırımlar olsun her konu hakkında beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı Arhavi’de çok canlı bir şekilde devam edecektir” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Kahvaltı ve basın toplantısı ardından Başkan Gedik Basın mensuplarına hediyelerini takdim ederek teşekkür etti..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER