Başbakan'a yaptığı Resmini hediye etti.

Kardeşlerim 7 ay sonra seçim var.Sandık size emanet dedi!

Başbakan'a yaptığı Resmini hediye etti.Ak Parti'yi Sandıktan Gümbür Gümbür Çıkarmamız Lazım

Başbakan Erdoğan, Rize'nin Pazar ilçesinde “7 ay sonra seçimler var; Ak Parti'yi bu sandıklardan gümbür gümbür çıkarmamız lazım" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özgürlüklerin bu ülkeye kendileri ile geldiğini belirterek “Özgürlüklerin önünü kapamışlardı biz aştık” dedi.


Rize’nin Çayeli ilçesi sonrasında Pazar ilçesine geçen Başbakan Erdoğan, burada ilk olarak bir Belediye Başkanına ait Bilge diş polikliniğini ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr.Ahmet Basa'nın 83 yaşındaki babası Yavuz Basa'dan dua talebinde bulundu.Otobüsten indiği sırada bir anne ve iki küçük kız çocuğu kendisi ile el sıkışmak istedi. Bu sırada yaşanan izdihamda küçük kız çocuğu ezilme tehlikesi geçirirken, küçük kız ve ailesi ile Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan yakından ilgilendi

Başbakan Resmini Yapan Pazarlı Hızır Öney yaptığı resmi Başbakana hediye etti.

Pazarspor Furbolcularından Kaptan Ramazan ve Yasin Çelik Başbakana Şampiyonluk kupasını verdi.


Daha sonra başbakanlık otobüsünün üzerinden Pazarlılar’a seslenen Erdoğan, Rize’nin sağlıkta, eğitimde, ulaşımda önemli mesafeler aldığını söyledi. “Durmak yok yola devam dedik Yola devam ediyoruz.” diyen Erdoğan “Devam edeceğiz. 10 yıldır çay sorunumuzu büyük ölçüde çözdük. Artık çayda organik çay üretilmeye başlandı. Beyaz çay üretilmeye başlandı. Bunlar hiç konuşulmazdı. Yeşil çay üretilmeye başlandı. Artık dereye dökülen, çöpe atılan çay yok. Artık ihracatı ile depolarında çay bekletilen bir Çaykur yok. Her gün daha iyiye gidiyoruz. Daha iyi de olacak. Artık Pazarlı, Rizeli hemşehrilerim çayının değerini biliyor” diye konuştu.


Suriye ve Mısır’da yaşananları anlatan Başbakan Erdoğan, kendisine diktatör diyenlerin hayatlarında hiç diktatör görmediğini ifade etti. Erdoğan, özgürlükler Türkiye’ye kendileri ile geldiğini kaydederek “Özgürlükler bu ülkeye bizim ile geldi. Özgürlüklerin önünü kapamışlardı biz aştık. Şuanda yazan çizenlerden kaç tane var cezaevinde. Terör örgütü ile iç içe olanlar cezaevinde. Diyorlar gazeteci. Sevsinler gazetecinizi. Bu ülkede yazan çizen, düşüncesini söyleyene kimse bir şey yapmamıştır. Bizim dönemimizde işkenceye sıfır tolerans var. Yaptıkları anda hepsi cezasını bulmuştur, hepsinin takipçisiyiz” şeklinde konuştu.


“TUTUKLAYA TUTUKLAYA MISIR’I BİTİRECEKLERİNİ SANIYORLAR”

Mısır’da öldürülen Esma’nın babasının ardından kardeşi Ammar’ın tutuklandığını hatırlatan Erdoğan “Tutuklaya tutuklaya Mısır’ı bitireceklerini sanıyorlar. Mısır’ı tutuklaya tutuklaya bitiremeyeceksiniz. Sizin cezaevlerinin onları tıkmaya yetmez” dedi.


“7 AY SONRA SEÇİMLER VAR; AK PARTİ’Yİ BU SANDIKLARDAN GÜMBÜR GÜMBÜR ÇIKARMAMIZ LAZIM”

“Kardeşlerim 7 ay sonra yerel seçimler var” diyen Erdoğan, “AK Parti’yi bu sandıklardan gümbür gümbür çıkarmamız lazım. Ele ele vereceğiz çalmadık kapı bırakmayacağız. Gençliğin çatısı ak çatıdır diyeceksiniz, inşallah durmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Türkiye’de hukuk dışı atılacak her adımın hukuk içinde karşılığının çok ağır olacağını belirterek şunları söyledi: “Hukuk dışı atılacak her adım hukuk içinde karşılığını çok ağır öder. Çünkü biz bu ülkede bu refahı kolay yakalamadık. Bunun için çok ter döktük. Terör örgütlerine bu ülkenin meydanlarını bırakmayacağız, at oynattırmayacağız. Biz gönül huzuru içinde birbirimizi seveceğiz, el ele vereceğiz.”

Konuşmasının ardından Erdoğan, Ardeşen ilçesine hareket etti. 


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
yok böyle bişey
yok böyle bişey - 9 yıl Önce

pazar pazar olalı böyle kalabalık görmedi başbakan bile çoştu kalabalığı görünce durmak yok hizmete devam edersen millette böyle arkandan gelir

SIRADAKİ HABER