Afet Bölgesini Ziyaret Ettiler

CHP Rize İl Başkanlığı, sel ve heyelanın afete dönüştüğü Çayeli ve İkizdere ilçelerini ziyaret etti.

Afet Bölgesini Ziyaret Ettiler

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Şentürk, Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, Güneysu İlçe Başkanı Mustafa Kambur, Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta, Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Hacıoğlu, Çayeli İlçe Başkanı Hızır Efe Kadıoğlu ile birlikte Çayeli ve İkizdere ilçelerinde yaşanan afet bölgesinde incelemeler yaptı.

Çayeli ilçesinde yaşanan afet yerini gezen CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve beraberindeki heyet Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakki Çiftçi ile afet bölgesinde görüştü. Çiftçi afet olur olmaz araçlarıyla yardıma koşan Fındıklı ve Arhavi belediyelerine teşekkür etti.

Başkan Deniz açıklamasında, “Dün yağışlardan bilgi alınca il başkanlığımıza ait kriz masası kurduk ve fındıklı belediye başkanımızla görüşerek iş makinalarını gönderdik. Tüm ilçe başkanlarımız kendi ilçelerindeki resmi kurumlarla görüşerek bölgelerindeki yağışlarla ilgili bilgi aldı. Vali ve jandarma komutanı ile görüşerek her türlü yardıma hazır olduğumuzu söyledik. Çevre belediye başkanlarımızla irtibata geçtik. Genel başkanımız ve Genel Başkan yardımcılarımızla görüşüp gerek duyulduğunda büyük şehirlerden destek noktalarını oluşturduk. ” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER