Rize’de, TRSM İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

Rize’de, TRSM İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu 2022 yılı ilk toplantısı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin Karaoğlu başkanlığında Rize Sağlık Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı yanı sıra Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, Rize Devlet Hastanesi Başhekimliği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Rize İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR Rize İl Müdürlüğü, İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü, Rize Belediyesi Başkanlığı, Kızılay Rize Şubesi ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı temsilcileri katılım sağlamıştır.

Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından belirlenen vaka örnekleri üzerine yapılan sunum ile devam eden toplantıda kurumlar arası işbirliğini arttırılması ve farkındalık kazandırılması, her kurumdan ihtiyaç doğrultusunda direk temasa geçilebilecek kurum temsilcisi belirlenmesi, damgalama ile mücadele eğitimleri düzenlemeleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, kamu kurum kuruluşları ve derneklerin hangi noktalarda Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne katkı sağlayabileceği ve organizasyonlarda sorumluluk alabileceği ve 2022 yılında yapılması gerekenler için istişare edilerek planlama gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda kurul üyeleri tarafından belirlenen maddeler üzerinde mutabakat sağlanmış ve TRSM’de kayıtlı hastaların sosyal hayata uyumunu güçlendirmek, istihdama katılımlarını sağlamak, üretime teşvik etmek ve hayat boyu öğrenme sürecine aktif katılımlarını sağlamaları doğrultusunda ilimiz önde gelen kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri ortak paydada birleştirilmiştir.

Sonraki görüşmelerde daha çok vaka bazlı ilerleneceğinin kaydedildiği toplantıda özellikle toplum tarafından hastalara uygulanan damgalama ile mücadele edilmesi, hastaların sosyal hayata uyumunun desteklenmesi ve bu doğrultuda il veya bölge çapında projelerin oluşturulmasına büyük önem verilmesi üzerinde durulmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER