Rize Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarına sinema etkinliği

Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) tedavi gören hastaları için sinema etkinliği gerçekleştirdi.

Rize Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarına sinema etkinliği

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi Koordinatörlüğünde Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezine kayıtlı olan hastaların sosyalleşme, toplum içinde yaşamaya uyum sağlayabilme ve iletişim becerilerini arttırmaya yönelik yapılan rehabilitasyon çalışmaları pandemi etkisiyle uzun bir süre sonra yeniden başlatıldı.

Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastalar ve yakınları ile gerçekleştirilen faaliyet kapsamında sinema filmi izlendi.

Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezine kayıtlı olan hastaların tedavi ve gözlemlerini ayakta sürdürülmesi ve sağlık kuruluşlarında yatarak tedaviye ihtiyacı olmadan takiplerinin sürdürülebilmesi, yeti yitimini asgari seviyeye çekmek ve işlev iyileşmesi sağlamak amacıyla biyolojik ve psikososyal müdahaleler sunulması, hastalara bakan aileler için odaklı destek ve psikoeğitim sağlanması, sosyal işlevin istikrarlı hale getirilmesi ve bireyin toplum hayatı içerisinde geçirdiği sürenin artırılması amaçları ile rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Hastalarının tıbbi tedavisi ve terapilerinin yanında onları olabildiğince hayatın içinde tutmak ve rehabilite etmek, üretken hale getirmek, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla belirli periyotlarda etkinlikler düzenlenmektedir. Bu amaçlar ve hedefler doğrultusunda Toplum Ruh Sağlığı Merkezimize kayıtlı olan hastalar ve aileleri ile beraber sosyal etkinlik kapsamında Pembe Köşk Sinemaları İşletmesinde sinema filmi izlenmiştir.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “Amaçlarının ruhsal bozukluğu olan hastaları topluma kazandırmak, sosyal becerilerini geliştirmek, hastalıkla baş etme becerilerini ve toplumsal-mesleki işlevselliklerini arttırmaktır.” dedi.

Tepe, hasta ve hasta yakınları ile birlikte vizyonda olan bir sinema filmi izlediklerini, sinemada eğlenerek güzel vakit geçirdiklerini, bu organizasyonun gerçekleşmesinde destek olan Pembe Köşk Sinemaları işletmesine ve konuklarımızın sinema salonuna ulaşımını sağlamak amacıyla destek veren Rize Belediyesi Başkanlığına katkılarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER