Prof.Dr.Yusuf Yılmaz, “Rize'de Kalp Sağlığında da İyileştirici Adımlar Atıyoruz"

Rektör Prof.Dr.Yusuf Yılmaz, "Acil Serviste yatış bekleyen hasta sayısı ve bekleme süresini azaltmak, hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Kardiyoloji'ye özel yeni bir yatan hasta servisi hizmete sunduk."

Prof.Dr.Yusuf Yılmaz, “Rize'de Kalp Sağlığında da İyileştirici Adımlar Atıyoruz"
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof.Dr. Yusuf Yılmaz , "Rize'de ne yazık ki kalp hastalıkları oldukça sık görülmektedir. Bu nedenle acil müdahale gerektiren hastalıkların başında ilk sırada kalp hastalıkları gelmektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek ve halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına yeni bir anjio cihazı aldık, Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Acil Serviste yatış bekleyen hasta sayısı ve bekleme süresini azaltmak, hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Kardiyoloji'ye özel yeni bir yatan hasta servisi hizmete sunduk."dedi
"Bu adımlarla birlikte, kalp hastalıkları konusunda daha etkili bir şekilde hizmet verebileceğimize inanıyoruz. Yeni anjio cihazı sayesinde daha hızlı ve doğru tanı koyma imkanına sahip olurken, yatan hasta servisi ile de hastalarımıza daha konforlu bir tedavi süreci sunmayı amaçlıyoruz" ifadelerini sosyal medya hesabında paylaşan Yılmaz, bu müjdeli haber ile ilgili şunları bilgi olarak paylaşımda bulundu.
"Halkımızın sağlığına verdiğimiz önemi göstermek adına bu yatırımları yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, her zaman halkımızın sağlığını en üst düzeyde tutmayı ve daha sağlıklı bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, yeni hizmetlerimiz ile kalp hastalıkları konusunda daha etkin bir mücadele vermek ve halkımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER