ORGAN VE DOKU BAĞIŞI FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Şavşat Toplum sağlığı Merkezi ilçede ki bütün kamu kurum, kuruluşlar ve vatandaşların katılımı ile organ ve doku bağışı konusunda farkındalık oluşturdular.

ORGAN VE DOKU BAĞIŞI FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Toplum sağlığı Merkezi ilçede ki bütün kamu kurum, kuruluşlar ve vatandaşların katılımı ile organ ve doku bağışı konusunda farkındalık oluşturdular.

Şavşat meydanına ellerinde dövizler ve çeşitli broşürler ile gelen sağlık çalışanları burada bütün katılımcılara organ ve doku bağışı konularında bilgilendirme yaparak, şehir merkezinde yürüyüş yaptı.

Vatandaşlar ve katılımcılar üzerinde oldukça önemli bir farkındalık oluşturan etkinlik sonrası Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve diğer katılımcılar organ ve doku bağışı formu doldurarak büyük bir duyarlılık gösterdiler.

Belediye Başkanı Nihat Acar, “Bu organlar beyin ölümü gerçekleşen kişilerin organlarının başka kişilere hayat olması çok çok önemlidir. Bir gün belki bize ve bizim bir yakınımıza da lazım olabilir. Onun için toplum olarak bu konuda duyarlılık göstermemiz gerekir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER