Huzurevinde Diş Sağlığı Taraması Gerçekleştirdi

RTE Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Sağlığı Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Huzurevinde Diş Sağlığı Taraması Gerçekleştirdi

RTE Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ve öğretim elemanları ile birlikte öğrenciler huzurevi sakinlerine yönelik diş sağlığı taraması gerçekleştirerek tedavi edilmesi gereken huzurevi sakinlerini kayda aldılar.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, “Ağız ve diş sağlığı insan hayatı için çok önemli. Yaşlılarımızdan bazılarının çeşitli sağlık sorunları olduğu için huzurevi dışına çıkmaları oldukça zor. Bu sorunun bu şeklide çözülmesinden dolayı çok memnunuz.” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından huzurevinin tüm sakinlerinin ağız muayeneleri yapılarak gerekli diş tedavileri belirlendi. Ağız ve diş sağlığı ekibi tedavinin yanı sıra huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek sohbet ettiler ve günün anısına pasta kestiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER