Görev Yaptığı Hemşin İlçesinden ayrılan Dr. Nazlı’dan duygu dolu ayrılık Mesajı

01.11.2018 yılı Kasım ayında Rize’nin Hemşin İlçesine Aile Hekimi olarak başlayan ve 9 Aralık 2020 günü tayini çıkması nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Dr. Hamza NAZLI yaklaşık iki yıl içinde yaşadığı anıları ve Hemşin halkına mesajı ile tüm bir ilçe halkının takdirini kazandı.

Görev Yaptığı Hemşin İlçesinden ayrılan Dr. Nazlı’dan duygu dolu ayrılık Mesajı

01.11.2 018'de  Rize’nin Hemşin İlçesine Aile Hekimi olarak başlayan ve 9 Aralık 2020 günü tayini çıkması nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Dr. Hamza NAZLI yaklaşık bir yıl içinde yaşadığı anıları ve Hemşin halkına mesajı ile tüm bir ilçe halkının takdirini kazandı.

“Sevgili ve Saygıdeğer Hemşinliler” diyerek Hemşin ilçesi halkına seslenen Dr. Hamza Nazlı, “Sizlere bu sefer pek güzel haberlerim maalesef yok. 2018 Kasım da başladığım Hemşin Aile Hekimliği görevimden İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanlığı' na atanmam nedeniyle 9 Aralık 2020 tarihinde ayrılıyorum. 1 ay kadar sonra da İzmir de görevime başlayacağım.” dedi

Nazlı, “ 1 Kasım 2018 tarihinde başladığım günden beri ilçemize sizin bir evladınızmış gibi hizmet etmeye çalıştım çabaladım. Sizleri birer anne baba gibi sevdim saydım. Beraber çok ama çok güzel günler geçirdik, kiminize de kötü haberleri ben vermek zorunda kaldım. Her günü dolu dolu geçirmeye çalıştığım bu ilçede her derdinize koşmaya çalıştım sizinle ağladım, sizinle güldüm kısacası elimden geldiği kadarıyla sizinle aynı ilçede değil aynı evin insanı gibi seve seve yaşadım dert ortağınız olmaya çalıştım çabaladım. Kendi memleketime yakın bir yere gitmenin sevincini bir yanım dolu dolu yaşarken bir yanım fazlasıyla üzgün.” Diye konuştu

“Beni mazur görürseniz sizlerden birkaç ricam var.” Diyen Doktor Hamza Nazlı Hemşin halkına şöyle mesaj verdi. “Çocuklarınızı çok sevin sayın onlara olabildiğince değer verin. Onlar ülkemizde kalplerinde sevgiyi saygıyı gözlerinde ki parıltıyı halen yaşayan istisna çocuklardan. Lütfen onları bir kere daha benim yerime öpünüz. Onları sevgiyle kucaklıyor ve sizlere bir kere de ben emanet ediyorum. Hatalarım olmuştur kusurlarım olmuştur lütfen beni mazur görünüz. Yaşlılarınız, yaylalarınız, evleriniz tam bir kültür ve tam bir tarih abidesi, lütfen onların her birine sahip çıkın. Onlara gözünüz gibi bakın. Sözlerimin sonu gelirken Hepinizi Ayrı Ayrı Saygı ve Sevgiyle Selamlıyorum Kendinize çok çok çok iyi bakınız. Sağlıcakla kalınız. Sizleri çok çok çok güzel hatırlayacağım. Köyünüze mahallenizde benim bu paylaşımımı göremeyecek olanlara da benden bir selam söyleyiniz. Haber ediniz. Son kez olsun görüşmek isteyenler için maske ve mesafe kuralları çerçevesinde 2 gün daha Hemşin’de Sağlık Ocağındayım. Sağlıcakla Kalınız."

Ayrılışına üzülen Hemşin halkı sosyal medyada doktorlarının gidişi ile ilgili paylaşımlarda bulundular

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
maksut demirciler
maksut demirciler - 2 yıl Önce

Rüzgar gibi geldi geçti
Hemşin den bir delikanlı
Kocatepeden iz bıraktı
Adı Hamza kendi namlı

Vermiş olduğun hizmetlerden dolayı çok teşekkür eder yeni görev yerinde başarılarının dam olmasını dilerim…… iyi ki gelmiştin iyi ki tanımıştım seni kardeşim Halk için çalışanlar Hak yoluna hizmet ederler sende halk için hak için çalıştığından Hemşin seni çok sevdi güle güle ,yüzünden tebessüm yüreğinden sevgi eksik olmasın…..
Maksut demirciler ….13 Aralık 2020 Ankara

SIRADAKİ HABER