Bağımlılıkla Mücadele Devam Ediyor

Bağımlılıkla Mücadele Devam Ediyor

Bağımlılıkla Mücadele Devam Ediyor

Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında Rize Valiliği Toplantı Salonunda , İl Sağlık Müdürlüğü sekreteryasında “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu (BMİKK)" toplantısı yapıldı.

Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Opr.Dr. Seçkin Karaoğlu tarafından BMİKK üyelerinin gerçekleştirdikleri 6 aylık faaliyetlerin sunumu yapıldı. Ayrıca Kurul Üyeleri’de kendi kurumlarının yapmış oldukları uygulamalar hakkında bilgilendirme yaptı. Kurum, kuruluş, STK’ların temsilcileri tarafından bağımlılıkla mücadele kurullarında alınacak kararların yürütülmesinde üstlenilen görev ve sorumlulukların her koşulda yerine getirileceği, yapılan ve yapılması planlanan faaliyetlere yönelik her türlü destek, yardım ve kolaylığın sağlanacağı hususlarında kararlar alındı.

Vali Çeber toplantıda uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceği vurgusunu yaparak; “ Önemli bir halk sağlığı sorunu olan bağımlılıkla mücadelede ana unsur olan bağımlılık yapıcı maddelere ulaşılabilirliği engelleyecek tedbirler ile bu maddelerle tanışmayan gençlerimizi korumak için her türlü tedbiri alacağız. Aynı zamanda, bu maddeler ile tanışan bireylerin tedavilerinin sağlanarak, danışmanlık, rehabilitasyon ve arınma hizmetleri verilerek sosyal hayata kazandırılmaları konularında gerekli çalışmaları büyük bir özveri ile yapacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER