2022 YILI İL KANSER DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği gereğince düzenlenmekte olan İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali Yardımcısı Furkan Taha Türkmenoğlu başkanlığında yapıldı.

2022 YILI İL KANSER DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği gereğince düzenlenmekte olan İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali Yardımcısı Furkan Taha Türkmenoğlu başkanlığında yapıldı.

Artvin Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Neşat Ulutaş, Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği il Müdür Yard. Ender Öz, İl Milli Eğitim Müdür Yard. Kenan Güray, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Osman Dursun, Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Işıl Zorlu, KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Gamze Avcı, Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi Uzmanı Gülten Bilmiş ve Kanser Kayıt Görevlisi Raziye Arı’ nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayarak, Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Işıl Zorlu tarafından Artvin İli Sağlık Müdürlüğü Kanser Kayıt Merkezi verileri, kanser tarama istatistikleri, kanser farkındalık etkinlikleri, 2023 yılı için plan ve projeler kapsamında bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Kanser tarama faaliyetleri ve erken teşhisin önemine vurgu yapıldı. Kanser taramaları konusunda kamu kurum ve kuruluşlarının da desteği ile halkın bilinçlendirme faaliyetlerine ve tarama çalışmalarına devam edileceği kararı alındı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2022, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER