Tecrübeli Çalıştırıcı Kalafat'tan önemli açıklamalar

PAZARSPOR ERZURUM KAMPINI TAMAMLADI

Tecrübeli Çalıştırıcı Kalafat'tan önemli açıklamalar

Rize’nin profesyonel futbol liglerinde iki takımından biri olan Pazarspor Erzurum’da gerçekleştirdiği ikinci etap kampını tamamlayarak Rize’ye döndü. 2. Lig kırmızı grupta yer alan Pazarspor Vanspor ile oynayacak olduğu ilk hafta maçı için 2 gün iznin ardından Pazar’da çalışmalarına devam bugün devam edecek.

AZ SAYIDA TRANSFERLERLE 2.KAMP SONA ERDİ

İlk etap kampının ardından alt yapısından, seçmelerden ve yapmış olduğu az sayıda transferle 2. Etap kampına toplam 27 oyuncu katıldı. 10 gün süren kamp sonunda teknik direktör Mustafa KALAFATOĞLU, şu açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle yeni sezon tüm takımlara hayırlı olsun. Çok zor ve meşakkatli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız, bu zor görevin altından ekibimle birlikte kalkacağımızdan şüphemiz yok. 22 yaş ortalamasında çok genç bir takıma sahibiz. Rize ve yöresinde çok sayıda genç oyuncuya sahip olmak bizim için avantaj bu yörenin çocukları futbol için doğmuş sanki.

BU SEZON OLDUKÇA ZOR GEÇECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesine sonsuz minnettar olduğunu söyleyen Kalafatoğlu,

“Pazarspor kulübüyle 21 Haziran’da anlaştıktan sonra hızla çalışmalarımıza başladık. Bu sezonun oldukça zor geçeceğini tahmin ediyoruz. Birinci etap kampını kendi tesislerimiz olmadığından Çayelispor tesislerinde gerçekleştirdik. Burada çok sayıda genç oyuncuyu deneme fırsatını yakaladık. Buradan seçtiğimiz oyuncular, alt yapı oyuncularımız ve transferlerimiz ile İkinci etap kampını Erzurum yüksek irtifa kamp merkezinde gerçekleştirdik. Antrenman materyallerimiz eksik olmasına rağmen çok verimli bir kamp dönemi icra ettik. Özellikle bizi antrenmanlara taşıyan Erzurum Büyük Şehir Belediyesine sonsuz minnettarız. Aracımız olmadığından bize her türlü kolaylığı sağlayarak bizi antrenman sahalarına taşıdılar.”

BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM ZOR KOŞULLARDA İNANILMAZ MÜCADELE VERİYORLAR

Başkanımız ve yönetim kurulumuz bu ekonomik koşullarda inanılmaz bir mücadele vermekteler. Rizeli olup bu takıma sahip çıkmayan herkesin Rizeliliğini sorgulaması gerekir. Bu takımın ikinci ligden düşmesi demek Rizelilerin bir alt lige düşmesi demektir. Biz teknik ekip, başkan ve yönetim olarak gövdemizi taşın altına koyduk ve oldukça zor bir işin altında kalkmaya çalışıyoruz. Bu yörenin gençlerine inanılmaz bir fırsat sunmaktayız, buradan onlarca genç oyuncuyu Rize ve Türk futboluna kazandırmak için yoğun bir uğraş içerisindeyiz. Bu yolda kendini Rizeli olarak kabul eden herkesin bize destek vermesini bekliyoruz.

ÇAYKUR İLE İLETİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

ÇAYKUR Rizespor’un yeni başkanıyla ve yönetim ekibiyle çeşitli istişareler ve iletişim halindeyiz nasıl Rize futboluna daha fazla katkı verebiliriz konuşuyoruz. ÇAYKUR Rizespor Rize’deki tüm takımların abisi pozisyonundadır. Umarım bu sene şampiyon olacaklardır. Bizim ÇAYKUR Rizespor başkan ve ekibinden bazı beklentilerimiz var bu zor koşullar altında desteklerini bekliyoruz.

RİZE VE İLÇELERİNİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Ayrıca Rize şehrinin tüm dinamiklerinin desteğine ihtiyacımız var. Bu takım herkesin takımı. Bu noktada Pazar’ın çocuğu Rize’de sporun ve futbolun hamisi bakanımız sn. Osman Aşkın BAK beyefendiden inanılmaz bir destek göreceğimizden şüphemiz yoktur. Bizi bu yolda asla yalnız bırakmayacağına inanıyoruz. Gerek maddi, gerek manevi, gerek lojistik olarak Pazar spor ’un yanında duracak bizi destekleyeceğine inancımız tamdır.

PAZARSPOR LİGE DAMGA VURAN BİR TAKIMDIR

Eğer yukarıda sıraladığımız etmenler bir araya gelirse Pazar sporumuzun 2. Lig kırmızı gruba damga vuran bir takım olacağına inanıyoruz. Biz bunu başaracak yetenek ve kabiliyetteyiz. Yeter ki bize inanılsın ve destek verilsin.

Genç teknik adam ‘’bize her yer Rize değil; çünkü her yer Rize kadar güzel değil’’ Her şey Rize için. Tüm Rizelileri Pazar spor a destek vermeye davet ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER