Pazarspor'da tesisleşmede ilk adım atıldı

Pazarspor kulübünün hem İhtiyacı hem de hayali olan sosyal tesislerin lansman toplantısı yapıldı

Pazarspor'da tesisleşmede ilk adım atıldı
Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, yönetim kurulu ve yüksek divan kurulu üyeleri ile basının katıldığı toplantı, tesislerin yapılacağı Hemşin yolu üzerinde yapıldı.
Başkan Hüseyin Yangın,”25. yılımızı tamamladığımız profesyonel liglerde yılardan beri hayalini kurduğumuz en önemli konu kendisine ait sosyal tesislere sahip olmak idi. Benim başkanlığım döneminden öncede başlayan bu süreç bir türlü gerçekleşme fırsatı bulmadı. Daha öne şu an bulunduğumuz yerin az ilerisinde başka bir yer bulmuştuk ,ama o zamanki bürokratik engeller bu tesisleri yapmamıza engel oldu, bir anlamda verilen yer bizden geri alındı. Uzun arayışlar neticesinde de geçen yıl bulunduğumuz 17.000 metre karelik bu yer Orman Genel Müdürlüğünden Pazarspor’a kiralanarak, kulübümüze mülkiyeti kazandırıldı. Bu alan spor ve sosyal tesisler adı altında projelendirilecek.


Şu an dere tahkimat işlemleri devam ediyor bir ay gibi kısa bir sürede duvar tamamlandıktan sonra yol seviyesinde dolgu yapılacak. Dolgu çalışması biter bitmez de ilk aşaması olan doğal nizami ölçülerde çim saha yapılacak. Bu tesisler tamamen imece usulü ile yapılacak, şu an devlet su işleri bütçesi ile istinat duvarı yapılıyor. Daha sonra Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, civar ilçelerin Belediye Başkanlarının da katılımı ile dolgu süreci tamamlanacak,ardından da uygulama projesinin bitimi ile, bir tane doğal çim saha, bir adet sentetik çim saha, tenis kortu sosyal tesisler ve mesire alanı, birde antrenman amaçlı kapalı spor salonunu da sığdırabilirsek komple bir spor kompleksi olacak.


Bu tesis sadece Pazarspor’un değil bu bölgedeki bütün gençlerin hizmetinde olacak. Tüm spor kulüplerinin kullanabileceği bir alan yaratıyoruz. Umarım bu tanıtım toplantısının ardından çok kısa bir sürede de temel atma törenini yaparız. Ben tekrar katılanlara teşekkür ediyorum. İnşallah tamamlandıktan sonra da sağlıklı bir şekilde birlikte oluruz” dedi.  
     
Eski Başkanlardan Mustafa Taşkın,’ bu proje benim için Pazar’a, bölge gençlerine yapılabilecek en büyük projedir. Bunu yatırım olarak görmek lazım ve tüm bölge insanına da bu şekilde göstermek lazım. Yani bu şahısların yaptığı bir şey değil, bölgeye, gençlere, spor’a yapılan bir hizmet. Bu bir ilktir ve kalıcı bir tesistir, ve muhakkak ki diğer ilçelere de örnek olacak, bu örnekten yola çıkarak diğer kulüplerimiz de tesisleşme yönünde çok büyük adımlar atacaktır. Bizim yaptığımızın ilk olması nedeni ile de hepimizin sahip çıkması gerekmektedir” dedi.
 
Teknik Direktör Şevki Tonyalı,” gerçekten geçmişten günümüze şu an üzerinde durduğumuz zemini görüyorum, 80 li yıllarda Pazarspor da futbola başladım, Pazar lisesinin sahasında buna benzer bir zeminde antrenman yapıp futbol oynardık. Şu an geldiğimiz noktada iki tane çim sahadan ve tesisleşmeden bahsediyoruz. Bu da Pazarspor’un geldiği noktayı göstermektedir. Bu projenin muhteşem bir şekilde,özünde Pazarspor’a, genelde de Türk sporuna, Rizespor’una çok büyük katkı yapacağına inancım tamdır ve dolayısıyla da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  


Futbolculardan Devrimcan Beyaz,” Öncelikle böyle bir projeyi bizlere kazandıracakları için yetkili herkese çok teşekkür ediyorum. Hem sporcu olarak hem kulüp olarak ihtiyacımız olan en önemli şeylerden bir tanesi buydu. İnşallah en yakın zamanda faaliyete geçer ve kullanmaya başlarız” dedi.  

 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
bravo
bravo - 8 yıl Önce

bravo diyelim ve bir an önce tamamlanmasını dileyelim.sportif başarıdan daha önemli bir adım ve inanıyorumki başkan yangın başladığı işi bitirmeden bırakmaz.onun iradesi bu tesisi tamamlamaya yeter.yeterki bizler ve destek olması gerekenler gerekli desteği versinler.

SIRADAKİ HABER