Pazar Kaymakamlığına Yeni Atama

Pazar Kaymakamlığına Yeni Atama

Pazar Kaymakamlığına Yeni Atama

Pazar Kaymakamlığı görevine 9 ay önce atanan Cevat Çelik'in Muğla Seydikemer Kaymakamlığı görevine atanması nedeniyle Pazar Kaymakamlığı görevine Diyarbakır ili Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı getirildi.

İsmail Şanlı'nın özgeçmişi:

1981 Yılında Sivas’ta dünyaya geldi.İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta sırasıyla 4 Eylül İlkokulu,Selçuk Ortaokulu,Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde; lisans eğitimini 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 

Mezuniyeti müteakiben Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak altı ay süreyle görev yaptı. Buradaki görevinden ayrılarak Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine sözleşmeli subay olarak intisap etti. İki yıla yakın Jandarma Teğmen rütbesinde görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının açmış olduğu 93.Dönem Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olarak Tokat Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla Çorum Uğurludağ ve Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından Yurt dışı eğitimini İngiltere’nin Manchester şehrinde tamamladı.93.dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamladı. Yozgat İli, Kadışehri İlçesinde kaymakam olarak görev yaptı. Daha sonra Diyarbakır İli Hani İlçesine kaymakam olarak atandı. Buradan da Diyarbakır ili Çınar Kaymakamı olarak görev yapan Şanlı, ilgili genelge ile Pazar Kaymakamlığı görevine atandı.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER