3 Haftalık Hasret sona erdi: Seferler yeniden başladı

Pazar-Rize-Pazar-Ardeşen arasından çalışan dolmuşlar 3 hafta sonra yeniden şartlı ve koşullu olarak seferlere yeniden merhaba dedi.

3 Haftalık Hasret sona erdi: Seferler yeniden başladı

ALİ AKYILDIZ

PAZAR-Pazar-Rize-Pazar-Ardeşen arasından çalışan dolmuşlar 3 hafta sonra yeniden şartlı ve koşullu olarak seferlere yeniden merhaba dedi.

Koronavirüs (Covit-19) salgını münasebetiyle Rize Valiliğince alınan karar doğrultusunda yaklaşık 3 haftadır çalışmayan Minibüsler 27.04.2020 Pazartesi (bugün) itibarıyla, Rize-Pazar ve Pazar, Ardeşen arasında seferler başladı.

Pazar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Yüksel yaptığı açıklamalarda şu bilgilere yer verdi.” 3 haftadır kilit vurduğumuz seferlere bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz. Bu süreçte konuya yakın ilgi gösteren, Rize valimize teşekkür ediyoruz. Bu bizim için yeterli değil.2 aydır kontak kapatıp, devletimizden hiçbir talepte bulunmadık. Lakin bu süreçte yüzde elli, yüzde elli yolcu kapasitesi olduğundan dolayı zarar etmeye de devam edeceğiz. En azından % 25 zam istiyoruz. Kimse zararına çalışmaz. Araçlarımız seferlere boş gidip geliyor ve hep zarar ediyoruz. Bu saatten sonra biz bu zararı karşılayamayız. Bu hastalık sona erinceye kadar en azından zararımızı biraz olsun gidermiş olur”

Pazar Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Benkli, Kısıtlamalı olsa bile, 2 saate, 1,5 saatte bir araç koltuk sayısının yarısı kadar, 7-8 yolcu alarak seferlere başladık. Maskesiz yolcu almıyoruz. Bu konuda sıkı kural uygulanıyor. Şu an için yolcu ücretlerimize zam yapmadık. Aynı fiyatla yolcu taşımaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz ortam koronavirüs nedeniyle normal şartlar değil. Şimdilik sabah 7.00’de ilk araç kalkar. Sonraki araçlar 2 saatte bir veya yolcu sayısına göre kalkıyor.” dedi. Kaynak: Minibüs seferleri yeniden başladı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 09:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
EKREM KURT
EKREM KURT - 2 yıl Önce

Bu Korana virusunun en çok etkilediği iş otobus ve minibus taşımacılığıdır haftalarca iş yapmamak calışmamak beraberinde elbette bu işle evine ekmek getiren Şöför esnafımızı zor durumda bırakmıştır OSMAN başkanımızın taleb ettiği zam oranı sadece zararın aza indirilmesidir minübislerin calışmadığı zaman rizeye ardeşenw gitmek zorunda olan vatandaşlarımızın ne zorluklar yaşadığını biliyoruz araclar tam dolmuyorki zaten yarısı kadar yolcuyla gitmek zorunda iyileştirme konusunun gercekleşmesi gerek ALLAH söfor esnafımızın yardımcısı olsun

Zam
Zam - 2 yıl Önce

Ulan gözünüz doysun be 10 dakikalık yola 4.5 TL alıyolar daha ne zammı istiyosunuz

SIRADAKİ HABER