TARİHÇİ YAZAR SİNAN MEYDAN OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında, Artvinli Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın katılımlarıyla ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşi düzenlendi.

TARİHÇİ YAZAR SİNAN MEYDAN OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında, Artvinli Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın katılımlarıyla ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşi düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşiye; Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, STK temsilcileri ve vatandalar katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin; “Cumhuriyet her şeyden önce, Türkiye Cumhuriyetinde kadınları var eden bir rejimdir. Onun için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarına şükran ve saygılarımı iletiyorum.

Sinan Beye de yoğun programı arasında bizi kırmayıp Artvin’e geldiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Cumhuriyetin 100. Yılını kutluyoruz. Artvin’deki 100. Yıldaki coşkuya hayranım ve minnettarım her şeye rağmen daha da güçlüyüz.

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyet’inin imkânlarından yararlanın Cumhuriyeti yenmek isteyenler var ama onlar çok azınlıkta onlara şunu söylüyorum; sakın ha bir boşluk var zannetmeyin suyun akacağı kadar bile bir delik yoktur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik bir devlettir bu 100 yıllarca devam edecektir.’ diye konuştu

Söyleşi CHP İl Sekreteri Asiye Ergül’ün Sinan Meydan’a çiçek taktim etmesinin ardından Başkan Elçin’in, Meydan’a günün anısına Artvin’imizin simgesi olan Boğa Güreşlerini temsil eden, minyatür boğa heykeli hediye etti.

Söyleşi sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Sinan Meydan’ın imza programı düzenlemesi ile sona erdi.

BAŞKAN DEMİRHAN ELÇİNİ ZİYARET ETTİ.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşi gerçekleştiren Artvinli tarihçi yazar Sinan Meydan makamında ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER