Sitemizde Şiir köşesi açtık!

Yazarımız Kültür Bakanlığı Halk Şairi ve İLESAM üyesidir!

Sitemizde Şiir köşesi açtık!


kaçkar53.com olarak yeni bir sayfa açıyoruz. Okuyucularımızın isteği doğrultusunda Şiir köşesi ile sizlerle beraber olacağız.Şiir köşesinde her hafta sizlerle birlikte olacak olan Yazarımız alanında deneyimi bir bestekar.Kendisi'ni sizlere öz geçmişi ile tanıtıyorum.
Asıl adı Gülden Taş olmasına rağmen O Çisem Irmak  rumuzunu kullanarak tanındı.

ÖZ GEÇMİŞİ


Ben; Yusufeli kökenli bir ailenin kızı olup, Artvin Şehitlik köyünde dünyaya geldim, ilköğretimi Çoruh ilköğretim okulunda, ortaokulu Kız Meslek Liseyi orta bölümünde ve liseyi Artvin Kazım Karabekir Lisesinde bitirdim ve yıllar sonra çok istediğim KTÜ sınıf öğretmenliğini kazandım ama aynı yıl okulu yarıda bırakıp evlendim, ama şu anda eğitimimi Sosyal Bilimler 2. Sınıfında devam ettirmekteyim.

Bir okulda sözleşmeli memur olarak çalışıyorum  şiir aşkı bende çok küçük yaşlarda başladığından sayfalar, defterler dolusu şiirlerimi hep gizli sakladım. Senelerce, gün geldi şiir dolu 4 defterimi yaktım ara ara şiir yazmaya devam ettim.

Bir arkadaşın aracılığı ile yeniden ciddi anlamda yazmaya başladım şiirlerimi öncesinde serbest yazıyordum, bir hocamızdan hece şiirleri tekniği konusunda bir yıla yakın  zaman ders aldım ve iki yılı aşkın süredir de hece yazıyorum

(2012 yılı itibari ile Kültür Bakanlığı Halk Şairiyim)
(İLESAM üyesiyim)Şiirlerimi, Anadolu Edebiyat Dergisinde, ara ara Edebiyat Dergilerinde, Aydın Efes Dergisi, Ajansmarmara Gazetesinde, İstanbul Karadeniz Gazetesi, Çaykara gazetesi, Aydın bakış Gazetesi, Aydın Güzelhisar Gazetesi, Kuşadası Gözlem Gazetesi, Artvin 08haber Gazetesinde ve Hür Yıldız Gazetesinde yayınlanmakta ve yine Artvin 08FM Radyosunda haftalık program yapmaktayım.


Kaçkar Tv'de birkaç TV programım oldu konuk olarak katıldığım, bir çok sitede şiirlerim mevcut, birkaç Gazete haberimi yaptı, 8 tane şiirim Türk Halk Müziği olarak bestelendi ve 2012 yılında düzenlenen İstanbul Ozan ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında Hatırım İçin isimli şiirimi Takdirnameye layık görüldü, (Yüreğim Dili) isimli kitabım mayısta 2012 yılında piyasaya çıktı ve ikinci kitabım için son hazırlıklar tamamlandı ama biraz beklemeye aldım..

Çisem IRMAK rumuzumla var oldum yıllarca taki kitabım piyasaya çıkana kadar kimse varlığımı bilmiyordu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 08:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
 ozanmevlütyeşilyurt
ozanmevlütyeşilyurt - 9 yıl Önce

bunları bilmiyordum.benim için güzel bir sürpriz oldu....başarılarınızın devamını diliyor.....şiir köşeniz hayırlı olsun ...

Ömer ASLAN
Ömer ASLAN - 9 yıl Önce

hayırlı olsun. cenab-ı hak yolunuzu açık eylesin. başarılar diliyorum.

Yusuf KAMBUR
Yusuf KAMBUR - 9 yıl Önce

şiirle ilgilenen biri olarak yazarımıza başarılar diliyorum

gülden taş
gülden taş - 9 yıl Önce

çok teşekkür ederim gönül dostlarım manevi destekleriniz için, selam ve dua ile kalınız

Şair Feryadi
Şair Feryadi - 9 yıl Önce

gönlünün güzellikleri kelimelerle dizelere yansıyarak bizlere ulaşmakta. vefa örneğinin son temsilcilerinden en kalıcı kişi olarak, bütün yüreğimle başarılar dilerim.

nihat yurt
nihat yurt - 9 yıl Önce

sbende yaklasik kirk yildir iir yazarim bir siir asigi olarak birkac siirinizi okudum gercekten mukemmel basarilarinizin devamini temenii eerim nihat yurt kanada selam olsun sanada

Salih Erdem
Salih Erdem - 9 yıl Önce

gülden hanim şiir köşeniz hayırlı uğurlu olsun

gülden taş
gülden taş - 9 yıl Önce

çok tşkr ederim nihat salih bey selam, dua ile kalınız


SIRADAKİ HABER