RİZELİ ÜNLÜ AVUKATIN “SPORDA IRKCILIK VE AYRIMCILIK” KİTABI BEĞENİ TOPLADI

Yıllarca memleketi Rize’de Serbest Avukatlık ve iki dönem de, Rize Baro Başkanlığı yaptıktan sonra, 2009 yılından itibaren mesleğini İstanbul’da yürütmekte olan Rize’nin ve İstanbul’un tanınmış Avukatlarından olan, Hüseyin KARAAHMETOĞLU’nun sporla ilgili yayımlanan 306 sayfalık ikinci kitabı olan “Sporda Irkçılık ve Ayrımcılık” isimli eseri spor camiası başta olmak üzere, kamuoyu tarafından büyük takdir topladı.

RİZELİ ÜNLÜ AVUKATIN “SPORDA IRKCILIK VE AYRIMCILIK” KİTABI BEĞENİ TOPLADI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

İstanbul Barosunun, genç Avukatlarından Cihat Alp Karaahmetoğlu’nun babası, Rizeli ünlü Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu, uzun yıllar Çaykur Rizespor YK üyeliği ile birlikte birden çok dernek ve spor kulüplerinde başkan ve YK üyeliği görevleri yaptı. Öğrencilik yıllarından itibaren, önce Rizespor, sonrasında Rize Esnafspor ve Rize Kalegülbaharspor kulüplerinde profesyonel sporcu olarak futbol ve basketbol oynadı.

Rize’de Avukatlık mesleğini yürütürken, Ç.Rizespor İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, TFF-PFDK Başkan ve YK üyeliğinin yanında, iki dönemde İzmir Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Rize MYO’da öğretim görevlisi olarak hukuk dersleri verdi. Halen spor ailesinin en önemli derneklerinden olan, FFHGD Genel merkezinde fahri avukatlık görevini yürütmektedir. Daha önce, “Ticaret Kanununda Yapılan değişikler”, “Sporda Şiddet, Şike ve Teşvik Pirimi” isimli ücretsiz yayımlanan kitapları bulunan, Av. Hüseyin Karaahmetoğlu, bu üçüncü ücretsiz kitabı ile ilgili şunları söyledi. Karaahmetoğlu, “Son zamanlara dünyanın hemen hemen her yerinde ırkçılık ve ayrımcılık ile birlikte İslamafobi adı altında yapılan yabancı düşmanlığında ciddi bir artış olduğuna şahit olmaktayız. Bu nedenle kitaba başlık olarak adlandırdığımız, “Sporda Irkçılık ve Ayrımcılık” ismi ile ilgili konuları içeren ve dünyada ciddi boyutlara ulaşmış olan ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının siyasi ve sosyo-ekonomik boyutlarını detaylı şekillerde beş bölüm halinde kitapta onlarca fotoğrafa da yer vererek işlemiş olduk. Kitabım için kaynak temininde ve yazımında büyük caba harcayan Karaahmetoğlu Hukuk Bürosunda çalışan Avukat arkadaşlarıma, ofisimiz yönetici ve görevlilerine, yine kitabıma kaynak ve bilgilendirmede bulunan yüksel yargıdaki çok değerli üstatlarıma, yine kaynak teminde her zaman fikirlerine başvurduğum çocukluk arkadaşım, Prof. Dr. Emin Gürses dostuma ve daha onlarca emeği gecen tüm dostlarıma, eşim Sevda hanıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. ”şeklinde dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER