Kocaköprü köyü Pazar ilçesinin en eski köylerindendir.

Eğitim düzeyinin yüksek olması köyün fark edilir ve dikkat çeken özelliklerindendir

Kocaköprü köyü Pazar ilçesinin en eski köylerindendir.

Ali AKYIDIZ(haber-fotoğraf)
(kaçkar53.com)


İlçeye yakınlığı arazi yapısı yerleşkesinde bulunan Çay Fabrıkası mıcır kum fabrikası ve toplu konutları ile Kooperatif düğün salonu köyün yerleşkesinin düz ve fazla engebelli olmaması Hemşin ilçesi ve Çamlıhemşin bağlantı yollarının geçiş güzergâhında olması itibariyle nüfus ve hane bakımından pazarın en büyük köylerinden olması nedeniyle de gündemden hiç düşmeyen ve sürekli hakkında konuşulan bir köydür,
Köyün yetiştirdiği ülke yönetiminde belli dönemler söz sahibi olmuş milletvekili, Genel müdür ve diğer üst düzey bürokratları, her alanda adından söz ettiren insanları ile bir marka olduğunu söyleyebiliriz.Eğitim düzeyinin yüksek olması köyün fark edilir ve dikkat çeken özelliklerindendir.
Kocaköprü köyü yaklaşık 460 hane ve 850 kişilik nüfusa sahip köyün alt yapı çalışmalarının başladığını görüyoruz. Ayrıca Tomaslı Su projesinin başlatılması ve suyun köy halkının hizmetine sunulması çalışmaları da başlamıştır.
Ayrıca yolların betonlaşmasının yüzde 50 si bitirilmiştir. Bırkaç yıl önce mahalle olması için yapılan referandumdan olumsuz sonuç çıkan köyün yeniden referanduma götürülmesi çalışmaları da devam etmektedir.
KOCAKÖPRÜ KÖYÜ
MUHAMMET MUSTAFA BAŞUSTA
Kocaköprü Köyü Muhtarı
Yaş: 35-44
Cinsiyet: ERKEK
Eğitim Düzeyi: LİSE VEYA DENGİ OKUL
Muhtarlık Süresi: 2 DÖNEM
 
Muhtarlık Erişim Bilgileri
E-Posta:   Kayıtlı Değil!
Telefon:   04646272275
Cep:  05425864124
Köyün Genel Bilgileri
Yerleşim Tipi: DAĞINIK KÖY
Hane Sayısı: 460
Yaz Kış Nüfusu: Farklı
Yıllara göre köy nüfus verileri
739
657
683
    

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 03:37
YORUM EKLE