Karadeniz’de Yeşil Yolculuk

Rize İ Özel İdaresi ve DOKAP iş birliği ile; Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin İllerini kapsayan “DOĞU KARADENİZ MASTER PLANI” çerçevesindeki “Turizm Yolu” güzergahının Rize sınırları içinde kalan 289 ml’lik kısmında yol yapım çalışmalarına devam edilmektedir.

Karadeniz’de Yeşil Yolculuk
Kaçkar53.com
Karadeniz Sahil Yolu’na bağlantılarıyla bölgeye gelen turistlere daha çok alternatif rota sunacak ve konaklama süresi artacaktır. Turizm ve konaklama merkezi olarak planlanan İKİZDERE-ÇİFTEKÖPRÜ, ÇAMLIHEMŞİN-ÇAT-ÇAMLIHEMŞİN GALLERDÜZÜ-ARDEŞEN DEREMEZRA VE FINDIKLI GÜRCÜDÜZÜ yaylaları bu proje kapsamında aynı güzergâh üzerinde yer alacaktır.

Yeşil Yol Projesi kapsamında Rize ilinde toplam 22 km. yeni yol yapımı,35 km, bakım-onarım-genişleme işi ve 125 km, yolun hâlihazır haritalarının hazırlanması ve yol projelerinin yapılması işi 4.642.242 TL bedelle ihale edilmiştir. İşlerin maddi gerçekleşmesi 1.828.070 TL dır. Yeşil Yol’un Rize ili geçişindeki toplam maliyeti 100.000.000 TL olarak planlanmıştır.

2014 yılında 47 km, yeni yol ve 34 km, mevcut yolların onarım projelerinin ihale edilmesi planlanmaktadır. Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 07:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar galipoğlu
serdar galipoğlu - 8 yıl Önce

son insanlar bizler değiliz bizden sonra kaç neslın daha geleceği belli değildir gelecek nesıllerın hakkından yemek tuketmek doğru bişey değildir yeşil yol (yeşil rant) projesı bugunun projesi değildir gelecek nesiller ıhtıyac duymaları halınde geleceğin teknolojı ve imkanları ile yapabılırler....

SIRADAKİ HABER