Vali Çeber, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Programına Katıldı

Vali Çeber, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Programına Katıldı

Vali Çeber, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Programına Katıldı

Vali Kemal Çeber, Rize’de “Hayat Boyu öğrenme Haftası” kapsamında 11 ilçe ve Merkez Halk Eğitim Müdürlüklerinin katılımı ile düzenlenen serginin açılışına katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşma yapan Vali Çeber, eğitim ve öğretimin bir bütün olduğuna dikkat çekerek, “Örgün ve yaygın eğitim alanının gösterildiği yerler halk eğitim merkezleridir. Bu alanlar sadece eğitim alanında değil aynı zamanda sosyalleşme anlamında da önemlidir. Halk Eğitimi Merkezlerinde aldıkları eğitimlerle vatandaşlarımız, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirme imkanı bulmaktadır. Bu eğitimler, vatandaşlarımızın bireysel-sosyal gelişimine katkı sağlamaktadır. Burada bizimde sorumluluklarımız var. Halk Eğitim Merkezlerimizi desteklemeli, buralarda üretilen ürünlerden alarak kursiyerlerimizin ve eğiticilerimizin yapmış oldukları işe verdiğimiz değeri göstermeliyiz.

İlimizin coğrafi işaretli ürünlerinden Feritiko bezleri bu kurslarda üretiliyor. Bu eğitim merkezlerimizde yöresel ürünlerimize sahip çıkılıyor. Ayrıca spor, resim ve müzik alanlarında önemli çalışmalar yapılıyor. Bu anlamada tüm kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum “ ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik’te programda yaptığı konuşmada Rize’de 60 bin olan kursiyer hedefini Vali Kemal Çeber’in de destekleri ile kısa sürede yakalayacaklarına inandığını belirterek, “ Halk Eğitim Merkezlerimiz yıl boyunca çeşitli alanlarda kurslar açarak, vatandaşlarımıza çeşitli alanlarda yeni beceriler öğrenme fırsatı sunuyor. Bu anlamda ülke genelinde Halk Eğitim Merkezlerimizin yapmış olduğu çalışmaları destekliyor ve onların yanında olmaya çalışıyoruz " dedi.

Açılış konuşmalarının sonrasında Rize İmam Hatip Lisesi Mehter Takımının gösterisi ile birlikte sergi açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi.

Rize’deki tüm İlçe ve Merkez Halk Eğitimi Merkezlerinin yıl boyunca ürettiği ürünlerin sergilendiği sergiyi gezen Vali Çeber ve beraberindekiler, el emeği göz nuru ürünleri inceledi. Öğretmenler ve kursiyerlerden sergilenen ürünler ile ilgili bilgi alarak, üretmiş oldukları ürünler ve emeklerinden dolayı kendilerini tebrik etti.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi’nde düzenlenen programa; Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanı Şükür Köse, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ilçe halk eğitim müdürleri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER